tekmovanje

Po triletnem premoru za pokalno lovoriko v Slovenj Gradcu

Slovenija bo po triletnem premoru zaradi pandemije novega koronavirusa konec tega tedna le dobila novega pokalnega zmagovalca v rokometu. Nazadnje so prestižno domačo lovoriko leta 2019 v Novem mestu osvojili rokometaši velenjskega Gorenja, ki se bodo v polfinalu pomerili s Celjem Pivovarno Laško, drugi polfinalni par je Dobova – Urbanscape Loka.

Preberi »

Slovenija brez nastopa v finalu letošnjega tekmovanja za pesem Evrovizije

V italijanskem Torinu je nocoj potekal prvi polfinalni večer za 66. tekmovanje za pesem Evrovizije. Slovenskim predstavnikom, skupini LPS s pesmijo Disko se ni uspelo uvrstiti v sobotni finalni večer, kamor so se danes uvrstile Švica, Armenija, Islandija, Litva, Portugalska, Norveška, Grčija, Ukrajina, Moldavija in Nizozemska.

Preberi »

Judoisti in judoistke Judo kluba Acron Slovenj Gradec so na tekmovanju zopet dosegli izjemne rezultate

V soboto je v Hočah potekal eden najmočnejših turnirjev v Sloveniji, 4. Apolon Open 2022. V enem dnevu je v 4 starostnih kategorijah nastopilo kar 804 tekmovalcev iz 97 judo klubov iz 17 držav. V zelo močni mednarodni konkurenci se je pomerilo tudi 16 članov in članic JK Acron Slovenj Gradec in JK Muta, ki so skupaj osvojili 2 zlati, 2 srebrni in 5 bronastih odličij.

Preberi »

Zlata harmonika Ljubečne bo drugačna in s številnimi novostmi, letos tudi prvo harmonikarsko tekmovanje Šaleška harmonika

Že čez nekaj dni se bo v Topolšici odvilo prvo harmonikarsko tekmovanje za pokal Šaleške doline – Šaleška harmonika 2022. S pobudnikom omenjenega tekmovanja in predsednikom Zlate harmonike Ljubečna Robertom Goličnikom pa smo se pogovarjali tudi o številnih novostih, ki jih tako za tekmovalce kot tudi obiskovalce prinaša letošnja “Ljubečna”.

Preberi »

Badminton: Arijalda iz BK Karizma dvakrat bronasta v Kungoti

Včeraj je v Kungoti potekal 2. turnir do 15. let v badmintonu, kjer sta slavila Nikita Peshekhonov (BK Medvode) in Tinkara Alič (BK Olimpija). V mešanih dvojicah sta zlato medaljo osvojila Tinkara Alič in Matic Cerar (BK Olimpija/BK Medvode). Med najuspešnejšimi udeleženci turnirja je bila tudi Arijalda Mustafić (BK Karizma), ki je z veliko borbe zasluženo osvojila dve medalji bronastega leska – v posamični konkurenci in v mešanih dvojicah s soigralcem Juretom Blazino (BK Ljubljana).