Šport

Ema Klinec v Oberstdorfu poskrbela za zgodovinski dosežek

Slovenka Ema Klinec je na uvodni tekmi smučarskih skakalk na svetovnem prvenstvu v Oberstdorfu poskrbela za zgodovinski dosežek. Dvaindvajsetletnica, druga po prvi seriji, je po napetem boju ugnala vso konkurenco in osvojila naslov svetovne prvakinje. Klinčeva je zbrala 279,6 točke, srebro je osvojila branilka naslova Norvežanka Maren Lundby.

Preberi »

Testiranja za tekme namesto vsakih 24 na 48 ur

Vlada je na današnji seji spremenila Odlok o začasnih omejitvah pri izvajanju športnih programov v pogojih, pod katerimi se športniki, člani ekip in drugo organizacijsko osebje, ki sodeluje pri izvedbi tekmovanj, le teh lahko udeleži.

Preberi »

Dončić in Garnbretova med vzhajajočimi vplivneži revije Time 100 Next

Ameriška revija Time je na svoj svetovni seznam 100 vzhajajočih vplivnežev oziroma vodij leta 2021, Time 100 Next, uvrstila tudi slovenska športna fenomena košarkarja Luko Dončića in športno plezalko Janjo Garnbret. Oba vrhunska športnika, ki vsak na svojem področju premikata meje možnega, sta vrstnika in bosta letos dopolnila 22 let starosti.