Search
Close this search box.

Glasbena šola Ravne na Koroškem vabi k vpisu

Glasbena šola Ravne na Koroškem ima bogato tradicijo. Tukaj se bodo otroci poleg igranja inštrumenta zabavali tudi pri igranju v komornih in orkestrskih skupinah z drugimi otroci, nastopali na javnih nastopih ter se učili širokega glasbenega znanja pri predmetu nauka v glasbi.

Glasba in igranje inštrumenta izjemno pozitivno vplivata na razvoj otroka. Ukvarjanje z glasbo v otroštvu pripomore k razvoju inteligence, spomina in ustvarjalnosti. Vpliva na razvoj discipline, vztrajnosti in potrpežljivosti. Otroku pomaga pri razvoju komunikacijskih veščin ter vpliva na razvoj motoričnih spretnosti. Na Glasbeni šoli Ravne na Koroškem, lahko vse te prvine vašim otrokom ponudijo.

Pouk glavnega predmeta (inštrument, petje) je individualen in poteka dvakrat tedensko po 30 oziroma 45 minut. Nauk o glasbi in solfeggio sta obvezna predmeta poleg inštrumenta in petja in trajata 60 minut.

Otroci se bodo naučili tekočega branja not in s premišljeno izbiro programa, postopno zgradijo kvalitetno tehniko igranja inštrumenta in razvijajo glasbeni posluh. Sprehodijo se skozi vse glasbene stile, od klasike, jazz-a, pop-a, rock-a, itd. Z učenjem inštrumenta na njihovi šoli učenci dobijo javno veljavno izobrazbo in možnosti nadaljevanja učenja na srednji glasbeni šoli. Vašim otrokom so na voljo sledeči inštrumenti:

TROBILA (trobenta, tenor, bariton, pozavna, tuba, rog)

Foto: Dobran Laznik

Na Glasbeni šoli Ravne na Koroškem poučujejo trobila in to kar uspešno. Iz njihove šole prihajajo mojstri kot so Stanko Arnold in še mnogi drugi. To je zagotovilo, da bodo otroci, ki se bodo hoteli učiti trobila pri res v dobrih rokah. Na šoli imajo tudi pihalni orkester, komorne skupine s trobili in jazz skupino v kateri veliko improvizirajo, igrajo lastne skladbe in skladbe različnih žanrov, ki jih pa po svoje priredijo.

BRENKALA (kitara, citre)

Pri izbiri programa zelo radi prisluhnejo željam učencev. Naučijo jih tekočega branja not, prepoznavanja akordov po simbolih in gradnje akordov. Tekom šolanja imajo učenci veliko možnosti za improvizacijo, delovanje v komornih skupinah in orkestrih. Pri pouku kitare se naučijo tudi spremljanja ob petju z ubiranjem in brenkanjem. Učenje igranja kitare s pručko oz. drugim držalom za kitaro je med drugim zelo pomembno za normalen razvoj hrbtenice.

HARMONIKA

Ob omembi harmonike marsikdo najprej pomisli na polko in valček, Avsenika in Slaka. Pa vendar ta inštrument v sebi skriva zvoke veliko različnih glasbenih zvrsti, kot so klasična in etno glasba, tango, jazz… Pravzaprav možnosti še ostajajo odprte in neraziskane. V kolikor doma ob nedeljah uživate ob melodijah narodne glasbe, bo vpis vašega otroka na pouk harmonike prava stvar. Tako vas bo čudoviti zvok harmonike spremljal vedno in povsod.

GODALA (kontrabas, violina, viola, violončelo)

Kontrabas spada v družino godal. Je največji med njimi in zveni najnižje. Lahko ga igramo z lokom ali s prsti.  V ansamblu daje ritem in opisuje harmonijo. Slišiš ga lahko v orkestru ter v različnih zasedbah in žanrih (v jazzu, tangu, latinski glasbi). Za otroke so na voljo tudi kontrabasi manjših velikosti, zato lahko začnejo nanj igrati zelo zgodaj.

PIHALA (Kljunasta flavta, klarinet, saksofon)

Klarinet je, lahko rečemo slovenski nacionalni inštrument. Spada v skupino pihal in je eden od osnovnih inštrumentov v simfoničnih in pihalnih orkestrih. Gre za zelo uporaben inštument, saj ima največji obseg med vsemi pihali in nanj lahko igramo vse zvrsti glasbe, od jazza, narodno-zabavne, klasične in popularne.

KLAVIR

Klavir je najbolj univerzalen izmed vseh inštrumentov. Njegova edina pomankjlivost je, da ga ne moremo kar tako ”vzeti s sabo”. Nanj lahko igramo tudi z eno samo roko, z dvema, štirimi, celo petimi ali šestimi! Nanj lahko igramo tako klasično, kot tudi popularno glasbo, ter spremljamo druge inštrumente ali pa pojemo in igramo kar sami.

TOLKALA

Če imate doma rokerja po duši ga/jo vpišite na predmet tolkal. Imeli bodo priložnost igrati na vrsto različnih tolkal kot so: zvončki, marimba, vibrafon ter seveda na standardni set bobnov. Kot tolkalci bodo igrali veliko v različnih zasedbah, kjer bodo uporabljali tudi ropotulje, triangel, činele in tamburin.

Ob takšni čudoviti izbiri inštrumentov so prepričani, da bo vaš otrok pri nas našel veselje in odkril svoje talente.

V kolikor želite vašega otroka vpisati v glasbeno šolo bo moral opraviti sprejemne preizkuse. Zapel bo najljubšo pesmico in kaj zaploskal. Da bo vaš otrok lahko pristopil k sprejemnim preizkusom pa je potrebno do dne 23.5., oddati izpolnjen vpisni list, ki je na voljo TUKAJ.

Vabljeni na sprejemne preizkuse, ki bodo potekali po celotni mežiški dolini in sicer:

24. 5. 2023 ob 18:00Glasbena šola Ravne na Koroškem (Javornik 35)

24. 5. 2023 ob 18:00OŠ Prevalje

25. 5. 2023 ob 18:00Glasbeni dom Pihalnega orkestra Rudnika Mežica    

25. 5. 2023 ob 18:00OŠ Dravograd

26. 5. 2023 ob 17:00 Glasbena šola Ravne na Koroškem (Javornik 35)

26. 5. 2023 ob 17:00OŠ Črna na Koroškem

29. 5. 2023 ob 18:00 Glasbena šola Ravne na Koroškem (Javornik 35)

Glasba je univerzalni jezik sveta in hrani človeško dušo. Vabljeni k vpisu!

Dogodki

Glasbena šola Ravne na Koroškem ima bogato tradicijo. Tukaj se bodo otroci poleg igranja inštrumenta zabavali tudi pri igranju v komornih in orkestrskih skupinah z drugimi otroci, nastopali na javnih nastopih ter se učili širokega glasbenega znanja pri predmetu nauka v glasbi.