OLIMPIZEM

Janja Garnbret: Podhranjenost v športnem plezanju je bila dolgo časa tabu tema

Najuspešnejša slovenska in svetovna športna plezalka Janja Garnbret se v domačem in mednarodnem merilu uveljavlja tudi kot neuradna ambasadorka boja za zdravo prehranjenost športnikov. Kot ena prvih športnic je javno opozorila na problematiko stradanja. Kot je opozorila v pogovoru za STA, je bila ta tema dolgo časa tabu v športnem plezanju.

Preberi »

Janja Garnbret bo del priprav opravila tudi na Japonskem

Slovenska športna plezalka Janja Garnbret je z mislimi že usmerjena na glavni cilj sezone. Prva favoritinja poletnih olimpijskih iger v Parizu bo 6. avgusta v dvorani plezalnega centra v pariškem predmestju Le Bourget začela boj za drugo zlato olimpijsko odličje. Do takrat je še nekaj časa. Del priprav bo opravila na Japonskem.

Preberi »

Na današnji dan pred 125 leti se je rodil Leon Štukelj

Na današnji dan se je pred 125 leti v Novem mestu rodil legendarni slovenski telovadec Leon Štukelj. Prihodnje leto bo minilo sto let od olimpijskih iger v Parizu, kjer je Štukelj osvojil prvo zlato slovensko olimpijsko medaljo, prav francoska prestolnica pa bo leta 2024 ponovno gostila olimpijske boje.

Preberi »

Slovenska športna plezalka Janja Garnbret v težavnosti do srebra

Janja Garnbret je osvojila srebrno kolajno v težavnostnem plezanju. Štiriindvajsetletna Korošica je na svetovnem prvenstvu v športnem plezanju v Bernu novo odličje osvojila le 24 ur po tem, ko je z izjemno predstavo osvojila zlato v balvanskem plezanju. V finalu je nastopila tudi Mia Krampl, ki je uspeh Garnbret dopolnila s četrtim mestom.

Preberi »

Janja Garnbret sedmič zlata na svetovnih prvenstvih

Slovenska športna plezalka Janja Garnbret je osvojila še sedmo zlato kolajno na svetovnih prvenstvih, tretjo v balvanskem plezanju. Prvenstva za 24-letno olimpijsko šampionko ni konec. Že v nedeljo se bo podala v boj za zlato odličje v težavnostnem plezanju, prihodnji teden pa jo čaka še lov na najvišja mesta v kombinaciji in olimpijsko normo.

Preberi »

Janja Garnbret še osmič v finalu na SP

Janja Garnbret se je pričakovano uvrstila v svoj še osmi finale na svetovnih prvenstvih v športnem plezanju. Olimpijska šampionka iz Slovenije bo lovila sedmo zlato kolajno na svetovnih prvenstvih, tretjo v balvanskem plezanju. V polfinalu je nastopila še ena Slovenka, Julija Kruder, ki je z 11. mestom prišla do svojega najboljšega dosežka na SP.