Atleti in atletinje AK Slovenj Gradec do petih medalj v Velenju (FOTO)

Danes, 11. maja 2019, je v Velenju, pod okriljem AK Velenje potekal Atletski pokal Slovenije za mlajše mladince in mlajše mladinke, ki so se ga udeležili tudi atleti in atletinje AK Slovenj Gradec in domov prinesli lepo biro medalj. Tina Sekavčnik je bila zlata, Janine Lužnik srebrna, bron pa so osvojili Aleksej Klemenčič in Aljaž Prednik ter ekipa štafete (Neža Jelen Križovnik, Zala Katarina Hovnik, Ivana Simonović in Vita Vovk).

Danes, 11. maja 2019, je v Velenju, pod okriljem AK Velenje potekal Atletski pokal Slovenije za mlajše mladince in mlajše mladinke, ki so se ga udeležili tudi atleti in atletinje AK Slovenj Gradec in domov prinesli lepo biro medalj.

V skoku v daljino so nastopili štirje predstavniki AK Slovenj Gradec, in sicer Ivana Simonović, ki se je preskočenimi 5,15 m uvrstila na 5. mesto, Laura Vušnik, ki je bila s skokom 4,65 m štirinajsta, Aljaž Prednik, ki je ponovno izboljšal osebni rekord in se v skoku v daljino s 6,07 m uvrstil na 3. mesto ter Jošt Pušnik, ki je bil s skokom 5,76 m sedmi.

V teku na 100 metrov je nastopilo 42 mlajših mladink. Zala Katarina Hovnik s časom 12.98s osvojila 8. mesto, uspešno pa so v tej disciplini nastopile mlajše atletinje Gaja Korošec, Tjaša Samec, Ema Barth in Hana Šaloven.

V teku na 400 metrov se je Neža Jelen Križovnik uvrstila na 12. mesto (1:03.68), Nik Uranc pa na 13. mesto (58.52s). Sledil je tek na 800 m, kjer je med dekleti prepričljivo zmagala Zala Sekavčnik s časom 2:15.74, Melina Kaleidis je bila petnajsta. Aleksej Klemenčič je 800 m razdaljo pretekel v času 2:00.66 in osvojil 3. mesto, Urban Prošt pa je s časom 2:13.29 zasedel 11. mesto.

Na stopničke je stopila tudi Janine Lužnik, ki se je v metu diska uvrstila na 2. mesto. Njen disk je poletel 30,93 m, nekoliko na krajši razdalji 28,32 pa se je ustavil disk Leje Bricman, ki je bila peta. Obe sta tekmovali tudi v suvanju krogle in se uvrstili na 9. in 10. mesto.

V teku na 200 metrov so nastopile Nastja Šumah, Lara Šaloven, Tjaša Mori in Vita Vovk, slednja je bila sedma s časom 26.17s. Peto kolajno za AK Slovenj Gradec na današnjem tekmovanju pa so pritekle Neža Jelen Križovnik, Zala Katarina Hovnik, Ivana Simonović in Vita Vovk, ki so v štafeti 4×100 m osvojile 3. mesto (50.01s). Atleti – Aleksej Klemenčič, Jošt Pušnik, Aljaž Prednik in Nik Uranc pa so bili v štafeti 4×100 m šesti. Mlajše mladinke so se med 30 atletskimi klubi ekipno uvrstile na 6. mesto in prejele plaketo Atletske zveze Slovenije.