zmaga

ANSA/STA

Pogačar znova boljši od Vingegaarda, prednost zdaj 3:09 minute

Slovenski zvezdnik Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) je zmagovalec 15. etape kolesarske dirke po Franciji. Na zahtevni pirenejski trasi od Loudenviella do vrha na Plateau de Beillu (197,7 km) je slavil po protinapadu 5,3 km pred ciljem in se odpeljal Dancu Jonasu Vingegaardu (Visma-Lease a Bike). S tem je še povišal prednost v skupnem seštevku.

Preberi »

Tadej Pogačar v velikem slogu do etapne zmage in rumene majice

Slovenski kolesarski as Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) je zmagovalec četrte etape dirke po Franciji. Na trasi od Pinerola v Italiji do Valloira (139,6 km) v Franciji je na vrhu slovitega prelaza Galibier strl Danca Jonasa Vingegaarda in po sijajnem spustu slavil 12. etapno zmago na rumeni pentlji. Ciljno črto je prečkal 35 sekund pred tekmeci.

Preberi »

Kadeti Fužinarja že drugič zapored državni prvaki

Po slavju Fužinarja na mladinskem državnem prvenstvu v marcu, je bil v nedeljo na sporedu finalni turnir najboljših ekip kadetske sezone, ki je bil odigran v Šempetru. Po suvereni sezoni kadetov Fužinarja so se fantje zasluženo veselili naslova državnih prvakov, še drugega zapored.