Korošci priredili prvovrstno presenečenje in v domačem hramu na kolena položili Trebanjce

Rokometaši Slovenj Gradca 2011 so v 11. krogu lige NLB premagali trebanjski Trimo s 27:25 (13:13).

* Športna dvorana, brez gledalcev, sodnika: Backović in Palačković.
Slovenj Gradec 2011: Smolnikar, Dobaj, Orter, Grobelnik, Cvetko 5, Banfro 2, Levc 4, Šol 2, Živković 3, Lesjak, Saleznik, Milenković 6, Lampret, Štumpfl 4 (3), Ošlak 1, Jankovski.
* Trimo Trebnje: Tomić, Brana, Rašo 8 (3), Višček, Didovič, Grojzdek, Dobovičnik 1, Hamidović 2 (1), Sarak 1, Kotar 1, Kamnikar, Potočnik 2, Udovič 2, Grbič 4, Cirar 4, Florjančič.
* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 5 (3), Trimo Trebnje 8 (4).
* Izključitve: Slovenj Gradec 2011 14, Trimo Trebnje 8 minut.
* Rdeči karton: /.

Korošci so priredili prvovrstno presenečenje in v domačem hramu na kolena položili Trebanjce. Za Dolenjce je to prvi poraz v elitnem domačem tekmovanju, pred tem so zmagali na vseh osmih tekmah, obračun s Celjani pa je bil odpovedan zaradi okužbe z novim koronavirusom.

Po devetih odigranih tekmah imajo v dosedanjem delu lige NLB neporaženi Celjani dve točki prednosti pred Trebanjci, Korošci pa so se po številu točk izenačili s tretjeuvrščenimi Velenjčani.

Prva polovica tekme je minila v izenačeni predstavi, druga pa v znamenju izbrancev domačega trenerja Sebastjana Soviča, ki so narekovali ritem in bili v rezultatski prednosti.

V 41. minuti so po golu Vida Levca povedli z 18:15, šest minut kasneje pa je Vuk Milenković poskrbel za vodstvo z 22:18.

Izbranci gostujočega trenerja Uroša Zormana so v 56. minuti znižali na 24:25, po dveh golih Milenkovića v izdihljajih tekme za vodstvo s 27:24 pa je bilo jasno, da bosta točki ostali na Koroškem.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Milenković s šestimi goli, v trebanjski pa Leon Rašo z osmimi zadetki.

Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu gostovala v Ormožu, trebanjska pa bo gostila Urbanscape Loko.