Koroške atletinje in atleti sezono otvorili z osmimi medaljami

Danes je v Velenju potekal Atletski pokal Slovenije za mlajše mladince in mladinke. Uspešni so bili tudi koroški atleti in atletinje. Športniki slovenjgraškega atletskega kluba so domov prinesli kar šest medalj, športniki Koroškega atletskega kluba in Atletskega kluba Radlje ob Dravi pa vsak po eno.

Slovenjgraški atleti so formo pod vodstvom glavnega trenerja Uroša Verhovnika in specialistk za discipline metov Viktorije Pisnik gradili celotno pripravljalno sezono, še dodatno pa izpilili na zaključnih pripravah v Medulinu. Učinkovitost trenerskega štaba in trdnega dela njihovih atletov sta se obrestovala in že na uvodu sezone prinesla številne uspehe.

Njihova najuspešnejša tekmovalka je bila z dvema zlatima medaljama Nuša Lužnik, ki je slavila tako v suvanju krogle, ker je zmagala z rezultatom 13.47m, kot tudi v metu diska, kjer je z rezultatom 36.07m znova pokorila vso konkurenco, in si okoli vratu nadela še drugo zlato kolajno.

Uspeh v disciplini meta diska je z drugim mestom dopolnila Leja Bricman. Njeno orodje je pristalo pri 32.15m, kar je bilo dovolj, da se je Atletski klub Slovenj Gradec veselil dvojne zmage.

Drugega mesta se je z odličnim skokom in novim osebnim rekordom v skoku v daljino veselil tudi Aljaž Prednik. Aljaž je v tretji seriji prikazal svoj najboljši skok, pristal pri 631cm in osvojil srebrno odličje.

Za tretje srebro je poskrbel Urban Prošt. V teku na 400m z ovirami si je s časom 57.77 pritekel srebrno medaljo in s tem znova pokazal svojo tekaško moč in tehnično znanje.

V obeh štafetnih tekih so njihovi fantje pokazali borbeno predstavo, ki jim je prinesla odličje tako v disciplini 4x100m, kot tudi v disciplini 4x300m.

V disciplini 4x300m so fantje v postavi Urban Prošt, Nejc Škrabec, Nejc Blažun in Nik Uranc osvojili še četrto srebrno odličje za Atletski klub Slovenj Gradec. V disciplini 4x100m pa so Aljaž Prednik, Urban Prošt, Nejc Škrabec in Nik Uranc pritekli bron.

Nastopili so tudi: 100m: Tjaša Samec (13.66) 200m: Nik Uranc (24.27), Gaja Korošec (26.12), Tjaša Mori (28.32)400m: Neja Frajdl (1.02.85), Melina Kelaidis (1.06.55)800m: Aleksej Klemenčič (2.05.43)1500m: Nejc Blažun (4.29.74)Troskok: Aljaž Prednik, Jošt PušnikMet kopja: Lana Potočnik (27.06)4x100m: Tjaša Samec, Melina Kelaidis, Neja Frajdl, Gaja Korošec (51.27)4x300m: Gaja Korošec, Melina Kelaidis, Tjaša Mori, Neja Frajdl (2.58.70)

Tudi atletinje in atleti Korošega atletskega kluba se lahko pohvalijo z dobrimi rezultati. Najvišji uvrstitvi sta uspeli Leni Lupša, ki je osvojila 3. mesto 3000m in Žigi Vernekerju, ki je osvojil 4. mesto (1500m). Maja Mager je bila s časom 27.01 na 200m 15., Neli Koglenik pa na 1500m 10. Na 100m sta dobro nastopili Lia Lužnik in Tia Panger, v troskoku pa Ivana Vučetić. V štafeti 4x100m so dekleta osvojila 13. mesto.

Na prvenstvu je nastopila tudi Lucija Potnik iz Atletskega kluba Radlje ob Dravi. Na 100m si je z osebnim rekordom pritekla srebrno medaljo, na 200m pa je zasedla odlično 8.mesto.

VIR: Koroški altistki klub, Atletski klub SG, Atletski klub Radlje ob Dravi