Naslednji vikend bo v Podgorju potekala tradicionalna prireditev Furmani po cest’ peljajo, ki jo bo spremljal cel teden raznolikih dogodkov

Vabljeni na pestro etnografsko prireditev ob praznovanju praznika vaške skupnosti Podgorje.

Kulturno društvo Podgorje v sodelovanju z ostalimi društvi vabi na praznik Vaške skupnosti “Furmani po cest’ peljajo”. V sklopu dogodka, ki bo potekal od 7. do 12. julija, vas čaka pester program za vse generacije.

Začnejo s športnim utripom, ki ga organizira Športno društvo Podgorje:

  • Ponedeljek, 7. 7., ob 17.00 – turnir v tenisu
  • Sreda, 9. 7., od 17.00 – sproščeno balinanje
  • Petek, 11. 7., ob 17.00 – turnir v odbojki

Navijači in tekmovalci, vsi ste več kot dobrodošli. Pridite, pokažite športnega duha in uživajte v druženju.

V okviru prireditve Furmani po cest’ peljajo vabijo otroke in mladostnike na Konjeniški dan za mlade, ki bo v petek, 11. julija 2025, med 10. in 14. uro v Mislinjski Dobravi pri Konjeniškem klubu Slovenj Gradec. Udeležence čaka nepozaben dan v družbi konj, jahanje, ustvarjalne delavnice in nastop Ranča Foltan.

Pestro tedensko dogajanje se bo zaključilo v soboto, 12. julija, z veliko vrtno veselico, ki bo postavila piko na i celotedenskemu dogajanju.

Od 16. ure dalje tržnica starih običajev, prikaz kmečkih opravil, domače dobrote lokalnih kmetov, zabava za najmlajše na napihljivih igralih in bogat srečelov.

Ob 19. uri pa se pripravite na nepozabno veselico z Ansamblom Škorpijoni, ki bodo poskrbeli za pravo plesno razpoloženje pod zvezdami.

Dogajanje bo potekalo pod šotorom, zato vreme ni ovira. Pridite, da bo cela vas odmevala v pesmi, smehu in druženju – tako kot nekoč.

Vir: Kulturno društvo Podgorje

Vabljeni na pestro etnografsko prireditev ob praznovanju praznika vaške skupnosti Podgorje.