
FOTO: Tek miru danes ob lepem vremenu privabil številne tekače
Danes, 12. oktobra je v mestnem jedru Slovenj Gradca potekal tradicionalni Tek miru.

Danes, 12. oktobra je v mestnem jedru Slovenj Gradca potekal tradicionalni Tek miru.

Ta vikend je v Ljubljani potekal mednarodni turnir v gimnastiki, ki so se ga uspešno udeležili tudi dekleta in fantje ŠD Partizan Ravne.

Pričakovana življenjska doba po celotnem svetu se je v letu 2023 vrnila na raven pred pandemijo covida-19. Po podatkih študije o umrljivosti Global Burden of Disease, objavljene v reviji The Lancet, se je pričakovana življenjska doba pred dvema letoma povzpela na 76,3 leta za ženske in na 71,5 leta za moške, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

V starosti 79 let je v soboto umrla ameriška igralka Diane Keaton, poročajo tuje tiskovne agencije. Zaslovela je v sedemdesetih letih prejšnjega stoletja z vlogo v filmu Boter, leta 1977 je osvojila oskarja za najboljšo igralko, še trikrat je bila zanj nominirana.

Prebivalcev Slovenije s sestavljenimi priimki je dvakrat toliko kot tistih s sestavljenimi imeni. Sestavljeno ime jih je imelo v začetku letošnjega leta 41.000, sestavljen priimek pa 88.300. Najpogostejše sestavljeno moško ime je bilo Žan Luka, žensko pa Ana Marija. Sestavljeno ime in priimek sta v uradnih evidencah zapisana pri 3200 prebivalcih.

Po večletnem premoru so lahko gledalci in tekmovalci v soboto, 11. oktobra 2025, znova uživali v avto slalomu na idilični lokaciji Ivarčkega jezera.

V soboto, 11. oktobra 2025, so na Ravnah praznovali krajevni praznik s Fehtarji in veliko množico obiskovalcev, ki so se zbrali na trgu.

Neja Dvornik z veliko nestrpnostjo pričakuje začetek nove sezone svetovnega pokala v alpskem smučanju. Štiriindvajsetletnica je za STA potrdila, da bo nastopila na uvodnem veleslalomu 25. oktobra v Söldnu. Na ledeniku Rettenbach bo prvič sezono začela v veleslalomski prvi jakostni skupini kot najboljša slovenska veleslalomistka.

Včeraj, 11. oktobra, je na območju Smrekovca potekala jesenka vaja enote SIP3, ki so se ji pridružili tudi člani GRS Koroške.

Tek miru, letošnji že 21. zapovrstjo, vsako leto privabi veliko množico ljubiteljev teka in drugih obiskovalcev.