
Goljufi od podjetja izvabili podatke za dostop do spletne banke, oškodovali so jih za 700 tisočakov
Policisti z območja PU Celje preiskujejo kaznovo dejanje goljufije, pri katerem so nezani storilci oškodovali podjetje za 700.000 Evrov.
Policisti z območja PU Celje preiskujejo kaznovo dejanje goljufije, pri katerem so nezani storilci oškodovali podjetje za 700.000 Evrov.
Več osnovnih šol po Sloveniji je v ponedeljek, 27. januarja 2025, na svoje elektronske naslove prejelo sporočila z varnostno grožnjo, pri čemer je policija ocenila, da gre za zelo nizko stopnjo tveganja, zato ni bilo razloga za preplah. Podobne lažne grožnje so v zadnjem času večkrat zabeležili v sosednjih in bližnjih državah, med drugim na Madžarskem, Hrvaškem in v Avstriji.
Tržni inšpektorat potrošnikom svetuje previdnost pri poslovanju s podjetjem eMundia oz. nakupovanjem prek njegove spletne trgovine. Glede na pridobljene informacije obstaja namreč možnost, da potrošniki blaga po plačilu avansa ne bodo prejeli, prav tako pa bi lahko bilo oteženo vračilo avansa.
Policisti so na nemškem računu našli denar, kateri je bil s spletno prevaro ukraden slovenskemu podjetju.
Policisti opozarjajo na vse pogostejše spletne finančne prevare.
V Centru kibernetske varnosti in odpornosti Telekoma Slovenije ob evropskem mesecu kibernetske varnosti opozarjajo, da se število kibernetskih in varnostnih incidentov še naprej povečuje. Strokovnjaki za kibernetsko varnost Telekoma Slovenije so tako zgolj v prvi polovici letošnjega leta vsak mesec obravnavali za več kot 65 % več varnostnih incidentov kot v letu 2022. Najpogostejši vzroki varnostnih incidentov so zlonamerni programi, napadi DDoS ter izguba, razkritje in kraja podatkov, vse pogostejši pa so tudi napadi, ki se največkrat začnejo s spletnim ribarjenjem (phishing), nadaljujejo pa z izsiljevanjem napadenega na različnih stopnjah.
Kot so zapisali v Facebook skupini partis.si, se najpriljubljenejši slovenski portal za deljenje piratskih vsebin dokončno poslavlja.
Nacionalni odzivni center za kibernetsko varnost SI-CERT v sklopu programa Varni na internetu opozarja na številne lažne spletne trgovine, predvsem z obutvijo. Prijave pretentanih kupcev prejemajo vsakodnevno, od novembra 2022 so zaznali že 40 lažnih spletnih trgovin. Vsem je skupno ime Slovenija ali Ljubljana v naslovu spletne strani in zelo nizke cene artiklov, v večini primerov gre za znane blagovne znamke superg
Zadnji dnevi decembra so bili ponovno tradicionalno namenjeni rekleksiji in pregledu iztekajočega se leta ter sklenitvi ugotovitev izraženega nakupnega interesa potrošnikov pri spletnem nakupovanju.
V prvih treh mesecih letos je prek spleta nakupovala polovica prebivalcev Slovenije, starih med 16 in 74 let, kar je nekoliko manj kot lani, ko je ta delež znašal 59 odstotkov, kaže raziskava statističnega urada. Med najpogosteje kupljenimi izdelki so bili oblačila, čevlji in dodatki. Prek spleta so največ nakupovali Gorenjci, najmanj pa Korošci.