kolajna

Badminton: Arijalda iz BK Karizma dvakrat bronasta v Kungoti

Včeraj je v Kungoti potekal 2. turnir do 15. let v badmintonu, kjer sta slavila Nikita Peshekhonov (BK Medvode) in Tinkara Alič (BK Olimpija). V mešanih dvojicah sta zlato medaljo osvojila Tinkara Alič in Matic Cerar (BK Olimpija/BK Medvode). Med najuspešnejšimi udeleženci turnirja je bila tudi Arijalda Mustafić (BK Karizma), ki je z veliko borbe zasluženo osvojila dve medalji bronastega leska – v posamični konkurenci in v mešanih dvojicah s soigralcem Juretom Blazino (BK Ljubljana).

Preberi »

Bogatajeva do prve zmage v svetovnem pokalu, Križnarjeva druga

Slovenka Urša Bogataj (249,7 točke) je prepričljiva zmagovalka posamične tekme smučarskih skakalk za svetovni pokal v avstrijskem Hinzenbachu. Na drugem mestu je za dvojno slovensko zmago poskrbela Nika Križnar (227,7), tretje mesto pa je pripadlo domačinki Lisi Eder (212,8). Do točk je prišlo vseh pet slovenskih skakalk.

Preberi »

Mladi koroški judoisti do osemnajstih odličij na pokalu Guštanj

Včeraj je na Ravnah na Koroškem potekal 14. tradicionalni pokal Guštanj Open 2022. Tekmovanja se je udeležilo 234 tekmovalcev iz 34 klubov iz Avstrije, Bosne in Hercegovine, Hrvaške, Ukrajine in Slovenije. Koroški judoisti in judoistke, nastopilo jih je kar 51, so skupaj osvojili kar 18 odličij.

Preberi »

Na GPU zanikajo ukrepanje zoper organizatorje sprejemov za olimpijce

Na Generalni policijski upravi so danes zanikali poročanje medijev, da naj bi ukrepali zoper organizatorje sprejemov za olimpijca Glorio Kotnik in Tima Mastnaka. Portal 24ur je pred tem poročal, da je GPU zaradi domnevnega kršenja ukrepov za zajezitev koronavirusa celjski policiji naložila, naj poišče organizatorje prireditev.

Preberi »

Slovenski skakalci srebrni na ekipni tekmi

Slovenski smučarski skakalci Lovro Kos, Cene Prevc, Timi Zajc in Peter Prevc (934,4 točke), vodilni po prvi seriji, so današnjo zadnjo skakalno tekmo teh olimpijskih iger v Pekingu, moštveno preizkušnjo, končali na drugem mestu. Zmagali so Avstrijci (942,7), tretji so bili Nemci (922,9,) branilci naslova Norvežani (922,1) pa četrti.

Preberi »

Žan Kranjec z osmega mesta do srebra na olimpijskem veleslalomu

Žan Kranjec je osvojil srebrno kolajno na zimskih olimpijskih igrah na Kitajskem. Devetindvajsetletni slovenski alpski smučar je vrhunsko odpeljal finalno vožnjo, do svojega prvega odličja na največjih tekmovanjih pa se je zavihtel z osmega mesta po prvi vožnji. Kranjec je Sloveniji priboril šesto odličje v Pekingu.

Preberi »

Deskar Tim Mastnak srebrn, Gloria Kotnik bronasta

Slovenska deskarja na snegu Tim Mastnak in Gloria Kotnik sta v paralelnem veleslalomu poskrbela za novi dve slovenski olimpijski odličji v Pekingu. Mastnak je osvojil srebro, Kotnikova pa bron. Slovenija ima zdaj na zimskih olimpijskih igrah na Kitajskem pet medalj.