Badminton: Arijalda iz BK Karizma dvakrat bronasta v Kungoti

Včeraj je v Kungoti potekal 2. turnir do 15. let v badmintonu, kjer sta slavila Nikita Peshekhonov (BK Medvode) in Tinkara Alič (BK Olimpija). V mešanih dvojicah sta zlato medaljo osvojila Tinkara Alič in Matic Cerar (BK Olimpija/BK Medvode). Med najuspešnejšimi udeleženci turnirja je bila tudi Arijalda Mustafić (BK Karizma), ki je z veliko borbe zasluženo osvojila dve medalji bronastega leska – v posamični konkurenci in v mešanih dvojicah s soigralcem Juretom Blazino (BK Ljubljana).

Zgornja Kungota za Arijaldo tako predstavlja srečen kraj, kjer je pred dobrima dvema letoma osvojila prvo zmago na državnih turnirjih, na turnirju do 11. let. Tokrat je po porazu v polfinalu z Aličevo odigrala odlično borbeno tekmo za tretje mesto z Mariborčanko Nino Gleich (21:11, 19:21, 21:19).

V tretjem setu je zaostajala že s 11:17, vendar je v izjemni končnici spreobrnila rezultat in uspela zmagati z 21:19. V mešanih dvojicah je združila moči z Juretom Blazino (BK Ljubljana) in se uspela prebiti vse do polfinala, kjer sta bila boljša Tinkara Alič in Matic Cerar (BK Olimpija/BK Medvode). V tekmi za tretje mesto sta nato zanesljivo ugnala Miho Sučića in Elo Zukanović (BK Konex) z rezultatom 21:18 in 21:13.

V posamični konkurenci je odlično 5-8. mesto osvojila Eva Vrčkovnik (BK Karizma). Prav tako 5.-8. mesto sta v mešanih dvojicah osvojila Sati Tarkuš in Tim Bregar (BK Karizma/BK Mengeš).

Med posameznicami so v predtekmovanju obstali, Sara Večko, ki je prvič nastopila na turnirju do 15. let, Sati Tarkuš in Nuška Uršej Marinč. V konkurenci mešanih dvojic sta v predtekmovalnih skupinah izpadli obe ravensko-mengeški dvojici (Sara Večko/Rok Topič in Eva Vrčkovnik/David Sitar). Z nekaj več sreče bi se lahko še komu uspelo uvrstiti med najboljše, pa vendar vsem čestitke za odlične in požrtvovalne igre ter dosežene rezultate, so v sporočilu za javnost zapisali na spletni strani BK Karizma.

Besedilo: BK Karizma