25 oktobra, 2025

Pirc Musar: Gasilsko tradicijo je treba skrbno negovati

Gasilci so srce skupnosti in varni steber državljanom v najtežjih trenutkih, je v nagovoru ob 70. obletnici ustanovitve prvih gasilskih zvez v Sloveniji na Brdu pri Kranju poudarila predsednica republike Nataša Pirc Musar. Izpostavila je pomen gasilske tradicije. To nam lahko zavidajo številne države, zato jo je treba negovati, je poudarila.

Preberi »

Neja Dvornik s 26. mestom do prvih točk v Söldnu

Avstrijska smučarka Julia Scheib je zmagovalka uvodnega veleslaloma za svetovni pokal v sezoni 2025/26 v Söldnu. Edina slovenska finalistka Neja Dvornik se je prvič uvrstila v finale ledeniške premiere sezone ter s 26. mestom (+3,75) osvojila prve söldenske točke.

Preberi »

Ponoči bomo urine kazalce prestavili za eno uro nazaj

V nedeljo bomo ob 3. uri urine kazalce spet prestavili eno uro nazaj. Premik na zimski čas nam bo prinesel uro več spanja. Ker je znano, da premikanje ure vpliva na zdravje in upad motivacije za telesne dejavnosti, na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje (NIJZ) priporočajo, da izkoristimo zimske dni kot priložnost za redno gibanje.

Preberi »