Štiri odličja za koroške judoiste

Judoisti in judoistke JK Acron Slovenj Gradec so na pokalu za Baumgartnov pas osvojili kar štiri odličja.

Ta vikend so na tekmovalni tatami stopili tudi mlajši in starejši dečki ter deklice. Na drugem delu tekmovanja za Baumgartnov pas, ki je za starejše starostne kategorije potekalo že 5. junija, je nastopilo šest predstavnikov Judo kluba Acron Slovenj Gradec. V konkurenci 96 tekmovalcev iz 16 slovenskih klubov so skupaj osvojili srebrno in tri bronasta odličja.

V starostni kategoriji do 14 let se je najvišje uvrstila Nuša Samec, ki je v kategoriji do 44 kg osvojila srebrno odličje. Med dečki sta si z dvema zmagama in enim porazom bronasti medalji priborila Aleks Krivec, do 46 kg in Ožbej Sovinc, do 50 kg.

Prav tako tretji je bil Oskar Šmid v kategoriji mlajših dečkov do 38 kg. To je bil za Oskarja tudi krstni nastop na uradnih tekmovanjih Judo zveze Slovenije.

Jaka Gošnak je tekmovanje zaključil na 5. mestu z eno zmagano borbo, Miha Gašper pa je bil sedmi.

Besedilo: Judo Koroška