Jevgenija Gajić in Klara Brodej do 9. mesta na evropskem pokalu

Ta vikend je v Poreču na Hrvaškem potekal kadetski evropski pokal, ki se ga je udeležilo 368 judoistov in judoistk iz 27 držav. Tja se je odpravila tudi ekipa JK Acron Slovenj Gradec z dvema udeleženkama.

V soboto je na tatami v kategoriji do 48 kg stopila Jevgenija Gajić, debitantka na tekmovanjih za evropski pokal. Kljub mladosti se je dobro odrezala in po prvem kolu, ko je bila prosta, v drugem premagala predstavnico Avstrije. V četrtfinalu je morala nato priznati premoč Italijanki, nato pa je v repasažu izgubila še s predstavnico Kosova in osvojila 9. mesto.

V nedeljo je v kategoriji do 57 kg nastopila še Klara Brodej, ki je morala v prvem kolu premoč priznati Bolgarki Gramatikovi, ki je kasneje osvojila srebrno odličje. V repasažu je Klara nato premagala predstavnico Italije in izgubila s Francozinjo ter prav tako osvojila 9. mesto.

Besedilo: Judo Koroška