Politika Slovenija

Golob: Janša je grozil, da me bo poslal na Dob

Odhajajoči premier in predsednik Svobode Robert Golob je na izredni seji DZ dejal, da je najverjetnejši mandatar na zadnji seji sveta za nacionalno varnost odkrito grozil prisotnim, vključno z njim, da ga bo poslal na Dob.

A.T.
Posodobljeno: 22. maj 2026, 14:07
Deli:
Golob: Janša je grozil, da me bo poslal na Dob
Foto: Bor Slana/STA

Janši je očital, da se kiti z domoljubjem, a da je prav on največja grožnja suverenosti in demokraciji Slovenije. Pri tem je izpostavil financiranje strankarskih glasil z madžarskim denarjem ter, kot je dejal, uporabo najzloglasnejše zasebne obveščevalne službe Black Cube za to, da se z lažmi vpliva na volitve.

Do nove koalicije je bil kritičen tudi zaradi nasprotovanja referendumu o interventnem zakonu.

Sicer pa je Golob nastop v DZ izkoristil tudi za to, da je strnil pogled na zadnja štiri leta vodenja vlade. Med drugim je dejal, da mu bo za vedno iz tega časa ostalo temeljno načelo solidarnosti.

Vir: STA

Opozorilo: Po 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti. Komentarji z žaljivimi, rasističnimi, diskriminatornimi ali nezakonitimi vsebinami bodo odstranjeni. Pravila komentiranja →

Nalagam komentarje...
Občine: Slovenija
Kategorije: Politika
Ključne besede: janez janša politika Robert Golob

Več iz kraja Slovenija

Več iz kategorije Politika