Izbrane skladbe za festival Slovenska polka in valček 2019. Med izvajalci tudi Korošci

Na vabilo za sodelovanje na izboru Slovenska polka in valček 2019 se je prijavilo 81 glasbenic in glasbenikov. Izmed vseh prijav je strokovna komisija izbrala 24 skladb – 12 polk in 12 valčkov, med katerimi najdemo tudi koroške izvajalce. Finalni izbor bo 31. maja ob 20. uri.

Strokovna komisija za izbor skladb za 23. festival Slovenska polka in valček, ki so jo sestavljali Damir Tkavc, Slavko Podboj, Marijana Mlinar, Matjaž Vlašič in Ivica Vergan, je v ponedeljek, 28. januarja, in v torek, 29. januarja 2019, poslušala vseh 81 prijavljenih skladb. Izbrala je 24 tekmovalnih skladb, 12 polk in 12 valčkov, ki jih boste premierno slišali v oddajah Slovenski pozdrav, in sicer vsak petek od 22. februarja do 24. maja 2019.

Naj spomnimo, da je na 22. festivalu Slovenska polka in valček je nagrado za najboljšo polko prejela skladba Ta nagajivi čas v izvedbi ansambla Storžič.

Nagrado za najboljši valček pa je lani prejela viža Kdor srcu sledi v izvedbi ansambla Glas.

Vsi finalisti, šest polk in šest valčkov, se bodo nato na finalnem izboru, 23. festivalu Slovenska polka in valček, pomerili za dve veliki nagradi – tj. nagrado za najboljšo polko in nagrado za najboljši valček po mnenju občinstva.

Neposredni prenos festivala boste lahko spremljali v petek, 31. maja 2019, ob 20. uri na 1. programu Televizije Slovenija.

Izbrane polke (zapisane po naključnem vrstnem redu):

NASLOV ANSAMBEL ZVRST AVTORJI
SRČEN – TRČEN VERA IN ORIGINALI POLKA VERA ŠOLINC – VERA ŠOLINC – VERA ŠOLINC
BITI KAKOR ENO KRAŠKI KVINTET POLKA GORAN KOCMAN – JOŽE GALIČ – JOŽE BURNIK
DAJ, NO, DAJ CIK-CAK KVINTET POLKA MATEJ KOVAČIČ – DAMJAN PASARIČ – MATEJ KOVAČIČ
DEJ, POVEJ VESELI DOLENJCI POLKA MARJAN TURK – IGOR PIRKOVIČ – MARJAN TURK
VSE BI STORIL, SINKO MOJ ANSAMBEL PETKA POLKA MATJAŽ VODIŠEK – VERA ŠOLINC – MATJAŽ VODIŠEK
TAKSI TOPLIŠKA POMLAD POLKA PETER FINK – MATEJ KOCJANČIČ – PETER FINK
NAŠA GLASBA ANSAMBEL OPOJ POLKA MIHA LESJAK – MATJAŽ VRH – MIHA LESJAK
HVALEŽNA PRISRČNIKI POLKA PRIMOŽ ILOVAR – IGOR PIRKOVIČ – MICHAEL KIRBIŠ
DUPLEŠKA DEKLINA FRAJERKE POLKA VERA ŠOLINC – VERA ŠOLINC – VERA ŠOLINC
MATEMATIKA ANSAMBEL KRJAVELJ POLKA PETER FINK – MATEJ KOCJANČIČ – PETER FINK
LEPO MI JE S TABO S.O.S. KVINTET POLKA MARTIN JUHART – IGOR PIRKOVIČ – MARTIN JUHART
SREČEN ČLOVEK ŠPADNI FANTJE POLKA ROK ŠVAB – IVAN SIVEC – ROK ŠVAB

 

Izbrani valčki (zapisane po naključnem vrstnem redu):

NASLOV ANSAMBEL ZVRST AVTORJI
OSVAJAM TE VIKEND VALČEK JOŽE GALIČ – JOŽE GALIČ – MIHA LESJAK
STARI HRAST ANSAMBEL PETAN VALČEK DENIS PETAN – MATEJ KOCJANČIČ – DENIS PETAN
KO SPUSTI ZAVESA SE SEKSTAKORD VALČEK PETER TOVORNIK – DAMJAN PASARIČ – PETER TOVORNIK
RANJENO SRCE ANSAMBEL ŠEPET VALČEK ROMANA CAFUTA – ROMANA CAFUTA – ROMANA CAFUTA
SREČA NAJINE LJUBEZNI ANSAMBEL ZEME VALČEK BOJAN ZEME – BERNARD MIKLAVC – BOJAN ZEME
ZAME VEDNO BOŠ LEPA NAVEZA VALČEK ROK ŠVAB – IVAN SIVEC – ROK ŠVAB
SVET BREZ TEBE MLADIKA VALČEK GREGOR KOLAR – MATIJA DEL NEGRO – GREGOR KOLAR
RECI, ALI ME LJUBIŠ PRLEŠKI KVINTET VALČEK MARTIN JUHART – ANJA HAMERŠAK – MARTIN JUHART
SVET NA RAMENIH KVINTA VALČEK IGOR PODPEČAN – FANIKA POŽEK – IGOR PODPEČAN
BEL PAJČOLAN RAUBARJI VALČEK BLAŽ JENKOLE – MARKO VOZELJ – BLAŽ JENKOLE
MISEL NATE NE ZASPI VRAŽJI MUZIKANTI VALČEK LUKA KROF – VERA ŠOLINC – LUKA KROF
VELIKO JE ŽELJA ANSAMEL ROKA ŽLINDRA IN AMABILE VALČEK ROK ŽLINDRA – FRANCE ŽNIDARŠIČ – ROK ŽLINDRA

 

Vir: RTV

Dogodki

Prosta delovna mesta