Slovenjgraški rokometaši proti Kopru zmagali 26:22

Rokometaši Slovenj Gradca so v 18. krogu lige NLB premagali Koper s 26:22 (15:12).
Fotografija je simbolična

Moštvi s Koroške in z Obale sta se pomerili v neposrednem obračunu za šesto mesto na prvenstveni lestvici. Po zmagi Slovenj Gradca je vrstni red ostal nespremenjen, razlika med moštvoma pa je zdaj štiri točke.

Ekipi sta bili v prvem delu dolgo izenačeni, šele v končnici polčasa pa so Korošci ušli na +3, tik pred odmorom celo na 15:11, a so gosti preko Denisa Konjevića razliko znižali.

Benjamin Bekrić je v uvodu drugega dela s sedemmetrovke poskrbel za znižanje na dva zadetka, dvakrat je zadel še Tine Poklar in moštvi sta bili vnovič poravnani. Odločalo je zadnjih pet minut, v katere sta ekipi krenili z izidom 22:22.

Tekmo je z dvema zaporednima goloma odločil Uroš Štumpfl v 55. in 57. minuti, v 59. pa dokončno zapečatil usodo Kopra s strelom s sedmih metrov. Končni izid je postavil Žan Šol.

Štumpfl je bil z desetimi goli tudi najbolj učinkovit igralec tekme, na nasprotni strani je šest golov dosegel Tine Poklar.

V prihodnjem krogu bo Koper v dvorani Bonifika gostil Krko, Slovenj Gradec pa čaka pot v prestolnico k Slovanu.

* Športna dvorana, gledalcev 650, sodnika: Krt, Knez.
* Slovenj Gradec: Dobaj, Cvetko 2, Bulovič 3 (3), Velić 5, Levc 2, Šol 1, Kotar 1, Svečko, Leben, Lesjak, Starc 1, Komar, Pelko, Lampret, Štumpfl 10 (3), Jankovskij 1.
* Koper: Jelovčan, Morato, Žagar 2 (1), Furlan 2, Poklar 6 (3), Konjevič 3, Bekrić 3 (2), Moljk, Beganović, Vujović, Zugan 1, Sanabor, Marić 3, Kete, Breznikar 1, Bratkovič 3.
* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 8 (6), Koper 9 (6).
* Izključitve: Slovenj Gradec 10, Koper 16 minut.
* Rdeči karton: Poklar (59.).