Slovenjgraški rokometaši premagali Jeruzalem

Rokometaši Slovenj Gradca so v 16. krogu lige NLB premagali Jeruzalem Ormož s 33:30 (14:12).

* Športna dvorana, gledalcev 650, sodnika: Žibret in Teršek.
* Slovenj Gradec: Smolnikar, Dobaj, Cvetko 9 (3), Bulovič 3, Cokan, Majcen, Velić 2, Levc 3, Kotar 3, Lesjak, Saleznik, Starc, Pelko, Lampret 3, Štumpfl 8, Jankovskij 2.
* Jeruzalem Ormož: Skledar, Balent, Munda, Bogadi 4, Pungartnik, Vincek, Žuran 2, Hebar 1 (1), Šulek, Fergola 1, Kosi 8 (2), Krabonja 3, Ćirović 7 (1), Krabonja, Kolmančič 4, Škrinjar.
* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 6 (3), Jeruzalem Ormož 6 (4).
* Izključitve: Slovenj Gradec 10, Jeruzalem Ormož 6 minut.
* Rdeči karton: /.

V Slovenj Gradcu sta se srečali šesto- in osmouvrščena ekipa prvenstva. Tudi po tej tekmi ostajata moštvi na istih mestih, le da sta pri koroški zasedbi zdaj dve točki več. Ti so osvojili zasluženo, saj so bili večji del obračuna v prednosti, odločilno razliko pa so naredili sredi drugega dela, ko so pobegnili tudi za šest golov.

Korošci so prvo zajetnejšo prednost na tekmi imeli v 27. minuti, ko je Rok Cvetko zadel za 14:9. Toda sam zaključek polčasa so malenkost bolje odigrali gosti, ki so se približali na 14:12.

S tremi zaporednimi goli, dva od teh je dosegel Uroš Štumpfl, so Slovenjgradčani med 36. in 38. minuti ušli na 20:15, povedli pa tudi za šest zadetkov. Nekaj upanja je v 57. minuti gostom vzbudil Tilen Kosi, ki je zadel za 29:27, toda domačini so odgovorili z novima zadetkoma in tako v 58. minuti vodili za neulovljive štiri zadetke.

Pri domačih je Rok Cvetko dosegel devet, Štumpfl pa osem zadetkov, pri gostih pa jih je osem prispeval Kosi.

Slovenj Gradec bo v 17. krogu gostoval v Velenju pri Gorenju, Jeruzalem Ormož pa bo gostil Krko.