Slovenjgradčani se vračajo na prvo mesto

Minil je le en krog, ki so ga rokometaši Slovenj Gradca končali na tretjem mestu, po novi zmagi pa ponovno prevzemajo vodilno mesto na lestvici 1.B DRL, predtem vodilna ekipa Krškega je namreč v Škofljici zgolj remizirala.

Obračun se za ježke ni pričel nič kaj vzpodbudno, gostje iz Brežič so ga odprli s tremi zaporednimi zadetki. Sledila je serija petih golov rokometašev Slovenj Gradca, do konca prvega polčasa pa smo spremljali dokaj izenačeno predstavo obeh ekip, z rezultatom 13:14 so ga dobili Brežičani.

Podobno se je pričel drugi del, v zadnjih desetih minutah pa so Slovenjgradčani prevzeli pobudo na igrišču, prednost držali na štirih golih razlike, ter jo mirno pripeljali do konca obračuna, končni rezultat je znašal 30:27. Najboljši domače strelec je bil s sedmimi zadetki Kenan Pajt.

Naslednji obračun ježke čaka v Zasavju, v petek se bodo pomerili z devetouvrščeno ekipo Radeče Papir Nova.