Rokomet: Trebanjci zanesljivo ugnali Korošce in še naprej zasedajo vrh lestvice

Rokometaši trebanjskega Trima so v 8. krogu lige NLB v gosteh premagali Slovenj Gradec s 40:29 (18:14).

* Športna dvorana, gledalcev 650, sodnika: Lah in Sok.
* Slovenj Gradec: Smolnikar, Dobaj, Cvetko 11, Bulovič, Majcen, Velić 1, Levc 4, Kotar 5, Lesjak, Eskeričić 4 (2), Starc, Komar, Veršovnik, Lampret, Štumpfl 2, Yankovskyy 2.
* Trimo Trebnje: Grčo, Čudič, Slatinek Jovičič 3, Višček 4 (2), Horvat 5, Didovič, Jurečič 3 (1), Radojković 5, Pipp, Kotar 1, Potočnik 1, Miklavec 3, Grbič 2, Glavaš 10 (7), Krešić 2, Ćorsović 1.
* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 5 (2), Trimo Trebnje 10 (10).
* Izključitve: Slovenj Gradec 12, Trimo Trebnje 16 minut.
* Rdeči karton: /.

Trebanjci so v osrednjem obračunu tega kroga zanesljivo ugnali Korošce in še naprej zasedajo vrh lestvice. S sedmo zmago so se točkovno izenačili s Celjani (14 točk), a imajo boljšo gol razliko, medtem ko so Slovenjgradčani z devetimi točkami in tretjo ničlo v sezoni padli na šesto mesto.

Dvoboj je bil izenačen le pri 1:1 in 2:2, nato pa so varovanci Uroša Zormana v razmaku štirih minut prišli do prednosti štirih golov (6:2). Ta naskok so do 23. minute še oplemenitili in povedli za sedem golov (15:8).

Domači se niso kar tako predali, do konca polčasa so zaostanek tudi s pomočjo delnega izida 4:0 nekoliko znižali in drugi polčas začeli z -4.

Kljub boljšemu koncu prvega dela, so v drugem Trebanjci stopili na plin in prednost znova dvignili na šest golov, najvišjo prednost na tekmi pa izenačili v 43. minuti, ko je bilo na semaforju 27:20 v korist gostov. Prednost gostov je nato le še rasla in v 48. minuti znašala +10 (31:21), kar je botrovalo mirni končnici in zanesljivi zmagi.

V dolenjski zasedbi je bil najboljši strelec Filip Glavaš z desetimi goli, kar sedem jih je ob 100-odstotnem izkupičku dosegel s sedmih metrov. Pri domačih je Rok Cvetko dosegel enajst golov.

Zasedba iz Slovenj Gradca bo prihodnji teden v 9. krogu gostovala v Škofji Loki, ekipa iz Trebnjega pa bo gostila novomeško Krko.