Ožbej Razgoršek osvojil bron na Evropskem pokalu v judu

Ta vikend je v Coimbri na Portugalskem potekal kadetski evropski pokal.

Na Evropskem pokalu v judu za kadete, ki je potekal ta vikend v Coimbri na Portugalskem, je nastopilo 491 judoistk in judoistov iz 26 držav in treh kontinentov.

V okviru slovenske reprezentance so nastopili trije člani JK Acron Slovenj Gradec in eden iz JK Impol.

Najbolje se je odrezal Ožbej Razgoršek, ki je v kategoriji do 90 kg osvojil bronasto kolajno. Na svoji poti do odličja je najprej premagal predstavnika Španije in Portugalske. V polfinalu je bil od Ožbeja boljši španec, v borbi za tretje mesto pa je premagal francoza.

V kategoriji do 81 kg sta nastopila Maj Kavnik in Domen Prednik. Bolje se je odrezal Maj, ki je z dvema zmagama in dvema porazoma osvojil 9. mesto. Domen je žal izgubil že v uvodnih dvobojih. Predstavnik JK Impol, Timotej Kos je v isti kategoriji osvojil 7. mesto.

Vsem borkam in borcem čestitamo za odlične nastope in osvojene kolajne.

Vir: Judo Koroška