Nuša Lužnik kroglo sunila do državnega rekorda, njen uspeh dopolnili tudi ostali koroški atleti (FOTO)

O tem, da so se slovenjgraški atleti in atletinje ta vikend mudili v Kopru, kjer je potekalo državno prvenstvo za pionirje in pionirke, smo že poročali včeraj. Uspešni pa niso bili le prvi dan tekmovanja, ampak so z dobrimi rezultati nadaljevali tudi danes. Prav tako so na prvenstvu Slovenije za pionirje in pionirke U14 in U12 sodelovali tudi člani Koroškega atletskega kluba, ki so prav tako dosegli odlične rezultate.

Za izjemen dosežek je danes poskrbela Nuša Lužnik iz AK Slovenj Gradec, ki je v suvanju krogle (2 kg), z metom 14.07m premagala vse konkurence in postavila tudi nov državni rekord v kategoriji deklic U14. Uspešno je tudi danes tekmovala tudi Lana Potočnik, ki je tekla na 1000 m in bila s časom 3.54,60 v močni konkurenci petintrideseta.

Med člani Koroškega atletskega kluba je včeraj v Kopru več kot uspešno nastopila Maja Mager, ki je v teku na 200 metrov, v konkurenci 75 deklet, s časom 28.12 zasedla odlično 4. mesto.

Drugi dan državnega prvenstva pa je od predstavniko Koroškega atletskega kluba nastop najbolje uspel Ani Viti Verneker, ki je v kategoriji U12 v teku na 600 m osvojila 5. mesto (1:55.80). V kategoriji U14 je v teku na 1000 m Žiga Verneker zasedel 8. mesto s časom 3:16.09. Prav tako v teku na 1000 metrov je bila Zala Brezovnik 14., s časom 3:30.45, Neli Kogelnik pa je v cilj pritekla kot 25., s časom 3.35.98.

Iskrene čestitke vsem atletinjam in atletom ter njihovim trenerjem.

Vir: AK Slovenj Gradec, Koroški atletski klub.