Koroški judoisti osvojili kar šest naslovov državnih prvakov

V soboto, 27. maja 2023, je v Lendavi potekalo državni prvenstvo za mlajše člane in članice ter starejše dečke in deklice.

Pretekla sobota je bila spet uspešna za koroške judoiste. Na državnem prvenstvu za mlajše člane in članice ter za starejše dečke in deklice je potekalo v soboto, 27. maja 2023, v Lendavi.

Na turnirju je nastopilo 18 predstavnikov Judo kluba Acron Slovenj Gradec in Judo kluba Ravne na Koroškem.

V kategoriji do 23 let so si naslove državnih prvakov priborili Nace Herkovič, Jevgenija Gajić in Tina Kovač.

Naslova državnih podprvakov sta si priborila Matic Razdevšek in Nik Pavlič, Žan Boženk pa je osvojil 3. mesto.

V kategoriji do 14 let so državni prvaki postali Vita Gašper, Jan Gaberšek in Jošt Rožej. Matej Krivograd je osvojil 2. mesto, Johny Krivec pa 3. mesto.

Teodor Čerjekovič, Maks Kušej in Viktor Kravcar so bili sedmi, nastopili so še Andraž Mandl Jauk, Gašper Potočnik, Gal Gril in Aljaž Pungartnik.

Pri tem pa je JK Acron Slovenj Gradec osvojil tudi skupno 1. mesto po žlahtnosti medalj v kategoriji mlajših članov in članic, v starostni skupini starejših dečkov in deklic pa skupno 3. mesto.

Vsem borkam in borcem čestitamo za osvojene medalje in odlične rezultate.

Vir: Judo Koroška