Korošci do 7 odličij na turnirju juda v Avstriji

V soboto, 13. 5. 2023, je v Zeltwegu poekal 16. mednarodni turnir Zeltweg 2023.

Na 7 boriliščih se je prvi dan tekmovanja pomerilo kar 680 tekmovalcev iz 99 judo klubov in 14 držav. Koroški judo je zastopalo 12 članov JK Ravne na Koroškem in 5 članov JK Acron Slovenj Gradec. Skupaj so domov prinesli kar 7 odličij.

Dopoldne so najprej nastopili mlajši dečki in deklice do 12 let. Najbolje se je odrezala Nika Pešl, ki je v kategoriji do 40 kg zabeležila 2 zmagi in poraz v predtekmovanju, s čimer se je uvrstila v polfinale. V polfinalnem dvoboju je izgubila in tako osvojila bronasto odličje. V kategoriji do 32 kg je 5. mesto osvojila Manca Čerpnjak, Maj Božič pa je v najštevilčnejši kategoriji do 34 kg, nastopilo je kar 34 tekmovalcev, s 3 zmagami in 2 porazoma osvojil 7. mesto. Kaja Mori je v kategoriji do 52 kg osvojila 2. mesto, žal pa ji tokrat ni uspelo premagati nasprotnice.

Popoldne so se mlajšim pridružili še starejši dečki in mlajši kadeti in mlajše kadetinje. Na najvišjo stopniško se je med starejšimi dečki kategorije do 66 kg povzpel Jošt Rožej, ki je do zlatega odličja zabeležil kar 5 zmag, vse z Ipponom. Med mlajšimi kadeti do 60 kg je zlato odličje osvojil Aleks Krivec, zabeležil je 4 zmage.

Srebrno odličje si je v kategoriji U14 do 55 kg priboril Johny Krivec. Bron pa sta si prislužila Teodor Čerjekovič med st. dečki do 66 kg in Lara Jamer med ml. kadetinjami do 70 kg.

Staš Svetec je v kategoriji do 81 kg osvojil 4. mesto. Nastopili so še Matej Krivograd, Gašper Potočnik, Jaša Vesnicer, Mateo Marošek, Jaka Sušnik, Urban Kugovnik Bregeš in Taj Temniker.

Vir: Judo Koroška