Jeruzalem Ormož – Slovenj Gradec 35:34 (18:15)

Rokometaši ormoškega Jeruzalema so na današnji tekmi 3. kroga lige NLB premagali Slovenj Gradec s 35:34 (18:15).

* Dvorana Hardek, gledalcev 250, sodnika: Smolko in Knez.
* Jeruzalem Ormož: Skledar, Balent, Zemljič, Munda, Bogadi 5, Fergola, Vincek, Žuran 9, Hebar 4, Šulek 2, Pandev, Krabonja, Ćirović 8, Cirar 7 (4), Kolmančič, Škrinjar.
* Slovenj Gradec: Husejnović, Dobaj, Cvetko 6, Bulovič 1, Velić, Levc 6, Svečko 1, Lesjak 4, Eskeričić 4 (1), Starc, Veršovnik, Pelko, Lampret 3, Štumpfl 5, Jankovski 4.
* Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 4 (4), Slovenj Gradec 3 (1).
* Izključitve: Jeruzalem Ormož 16, Slovenj Gradec 10 minut.
* Rdeči karton: Cirar (58.).

V obračunu ekip, ki v tej sezoni ciljata na preboj v prvo polovico razpredelnice, je smetano pobrala zasedba iz Ormoža.

Prleška ekipa je vodila od prve do zadnje minute. Sredi prve polovice tekme si je že priigrala prednost petih golov (12:7, 14:9), tik pred odhodom na veliki odmor povedla z 18:12, a nato popustila in koroški dopustila, da je prepolovila zaostanek (18:15).

V začetku drugega polčasa je Slovenj Gradec povsem zadihal za ovratnik Jeruzalemu, ki pa je v nadaljevanju le povezal svoje vrste in imel enajst minut pred zadnjim zvokom sirene pet golov prednosti (31:26).

A Korošci niso vrgli puške v koruzo, v 56. minuti so se povsem približali (33:32), mir v ormoško hišo pa sta prinesla zadetka Davida Bogadija in Roka Žurana.

Slednji je bil z devetimi goli tudi najbolj učinkovit igralec na tekmi. Enega manj je dosegel Nik Čirović, v gostujoči pa sta bila najboljša Rok Cvetko in Vid Levc s po šestimi zadetki.

Zasedba iz Ormoža bo v prihodnjem krogu gostovala v Novem mestu, ekipa iz Slovenj Gradca pa bo gostila Gorenje Velenje.