Janja Šegel bronasta Evropejka v disciplini 200 m prosto

Uvodni dan premiernega evropskega plavalnega prvenstva do 23 let sta v popoldanskem finalnem programu nastopila dva slovenska predstavnika, oba v disciplini 200 m prosto. Janja Šegel je priplavala do bronaste medalje, Sašo Boškan pa je bil med finalisti peti Evropejec.

Janja Šegel je s časom 1:58,66 za srebrno medaljo zaostala le 6 stotink sekunde, za zlato pa 24 stotink sekunde.

Sašo Boškan je bil v finalu dve stotinki sekunde počasnejši kot v predtekmovanju, s časom 1:48,85 pa je osvojil odlično 7. mesto. Za bron je bilo treba plavati 1:47,35. Med finalisti pa je bil peti najhitrejši Evropejec, saj sta bila pred njim dva Američana.

Janja Šegel:Zadovoljna sem z osvojeno medaljo. Želela sem si malce boljšega izida, ampak sem začela z rezervo, kar se je poznalo na koncu, saj tekmic nisem mogla ujeti. Ampak vseeno sem s svojim prvim nastopom na tem prvenstvu zelo zadovoljna.”

Matija Medvešek: “Medalja je medalja. Prepočasen začetek in odličnih zadnjih 50. Gremo naprej. Ima še dva starta in vem, da še ni rekla zadnje besede na tem tekmovanju.”
Sašo Boškan: “Nisem ravno najbolj zadovoljen, saj sem pričakoval več. Žal sem spet naredil taktično napako in tokrat začel prepočasi. Želel sem si višje uvrstite, a tudi 5. mesto v Evropi je lepa uvrstitev.”
Luka Berdajs, trener: “Sašo je tokrat začel preveč zadržano in v taki konkurenci je na drugih 100 metrih zaostanek težko nadoknaditi. Glede na njegovo pripravljenost, žal ni uspel pokazati vsega, a jutri je nov dan in nov izziv.”

V kvalifikacijah sta Katja Fain na 200 m prosto in Nija Gerdej na 50 m hrbtno pristali na mestih druge rezerve za finale. Tina Čelik je bila na 50 m prsno 13., Primož Šenica Pavletič na 200 m hrbtno 14., Tia Primc na 100 m delfin 20., Hana Sekuti v isti disciplini 25., Jaka Pušnik na 200 m prosto  pa 35.

Jutri bo nastopilo osem slovenskih predstavnikov. Janja Šegel bo plavala 100 m hrbtno, Sašo Boškan 400 m prosto, Neža Klančar 50 m prosto, Tina Čelik 100 m prsno, Hana Sekuti, Tia Primc in Jaka Pušnik 200 m delfin, Jaš Berložnik pa 400 m mešano.

Vir: Slovenska plavalna zveza Slovenije