Janja Garnbret in Mia Krampl v finalu težavnosti

Slovenski plezalki Janja Garnbret in Mia Krampl se bosta drevi merili v finalu najboljše osmerice na tekmi svetovnega pokala v težavnosti v avstrijskem Innsbrucku. Garnbret je imela v soboto tretji izid polfinala, Krampl pa petega

Garnbret je v polfinalu dosegla 46. oprimek, s čimer je za malenkost zaostala za Južnokorejko Seo Chaehyun in Japonko Ai Mori. Štiriindvajsetletna Korošica bo v nedeljskem finalu v težavnosti lovila 24. zmago v svetovnem pokalu.

Ob olimpijski prvakinji je v sobotnem polfinalu nastopilo še pet Slovenk, ena pa se je uvrstila v finale. Krampl je dosegla 36. oprimek in zasedla peto mesto. Lucija Tarkuš je bila 14. Vita Lukan 17., Lučka Rakovec 18. Sara Čopar pa 25.

Finala bosta v nedeljo. Ženski se bo začel ob 19.30, moški brez slovenskih predstavnikov pa uro kasneje. Luka Potočar in Martin Preskar sta v polfinalu zasedla 14. oz. 20. mesto.