Izjemen uspeh koroških judoistov na mednarodnem tekmovanju (FOTO)

V soboto, 4. marca 2023, so člani JK Acron Slovenj Gradec sodelovali na dveh mednarodnih tekmovanjih v Italiji in na Slovaškem.

V Italiji je potekal mladinski evropski pokal, kjer je nastopilo 328 judoistov in judoistk iz 19 držav ter dveh kontinentov. Člani JK Acron Slovenj Gradec so dosegli odlično 9. mesto na mladinskem evropskem pokalu.

Tina Kovač je v kategoriji do 63 kg z dvema zmagama in dvema porazoma osvojila končno 9. mesto, kar je dober uspeh za mladinko JK Acrona Slovenj Gradec.

Na Slovaškem, v Banski Bystric, kjer je na turnirju sodelovalo 8 držav pa so nastopili mlajši kadeti in mlajša kadetinja.

Najbolje se je odrezal Aleks Krivec, ki je osvojil 2. mesto. Jaka Gošnak in Staš Svetec sta si priborila 3. mesti, Nuša Samec je bila sedma, nastopil je še Miha Gašper.

Čestitke za izjemen uspeh. Danes v Italiji poteka še ena tekma, na kateri bo nastopil Vid Kavnik do 90 kg. Držimo pesti tudi zanj.

Vir: Judo Koroška