Fužinarjevi mlajši dečki in deklice državno prvenstvo sklenili v zmagovalnem slogu (FOTO)

V Kranju se je včeraj zaključilo tridnevno (7. 2. – 9. 2.) državno prvenstvo za mlajše dečke in mlajše deklice.

Tudi zadnji dan so Fužinarjevi plavalci zasedli najvišja mesta. Na stopničke sta znova stopila Nik Markač in Bor Rotovnik. Nik je osvojil dve tretji mesti, in sicer v disciplini 50 m hrbtno in 100 m mešano v mlajši kategoriji.

Bor je bil v disciplini 100 m prsno prvi v mlajšem letniku, med vsemi fanti na tekmovanju pa si je priplaval 3. mesto. Na zmagovalni oder se je prav tako prebil še v disciplini 100 m mešano, kjer je bil drugi.

V konkurenci 25 slovenskih klubov in več kot 250 mladih plavalk in plavalcev, je Fužinarjevo okrnjeno ekipo v Kranju zastopalo vsega deset plavalcev, pet mlajših dečkov in pet mlajših deklic, ki so v skupnem seštevku zasedli končno 9. mesto.

Vir: Plavalni klub Fužinar Ravne