Drugi dan državnega prvenstva v plavanju mladi Fužinarjevi upi znova povsem pri vrhu (FOTO)

Drugi dan državnega prvenstva za mlajše dečke in deklice je bil podobno uspešen kot uvodni, saj so Fužinarjevi plavalci ponovno trikrat stopili na oder za zmagovalce.

Tokrat je dvakrat na stopničkah stal Nik Markač, in sicer je osvojil 2. mesto na 200 m hrbtno in 3. mesto v disciplini 100 m delfin. Prav tako se je ponovno med najboljše tri uvrstil Bor Rotovnik, ki je osvojil 2. mesto v disciplini 50 m prsno.

V konkurenci 25 slovenskih klubov in več kot 250 mladih plavalk in plavalcev, Fužinarjevo okrnjeno ekipo v Kranju sicer skupno zastopa deset plavalcev; pet mlajših dečkov in pet mlajših deklic.

Državno prvenstvo za mlajše dečke in mlajše deklice se bo sklenilo danes, ko je na vrsti zadnji tekmovalni dan.

Vir: Plavalni klub Fužinar Ravne