Bojevniki o sobotni tekmi, na kateri so za malega Krisa zbrali več kot 1.900 evrov (FOTO)

V soboto sta se v Slovenj Gradcu v 4. krogu 1. lige NLB lige pomerili ekipi Rokometnega kluba Slovenj Gradec 2011 in Moško rokometno društvo Dobova.

O sobotni tekmi smo na kratko že poročali, sedaj pa dodajamo še nekaj podrobnosti, ki so jih sporočili iz rokometnega kluba Slovenj Gradec. Na sobotni tekmi se je navijačem predstavil novi vratar Slovenj Gradca Vladan Abramović, ki se je ekipi pridružil v zadnjem tednu. Bojevniki za mesto miru so tekmo odprli zelo dobro, saj so hitro povedli, držali visok tempo igre in v 15. minuti dosegli štiri zadetke prednosti (13:9). Kasneje so nekoliko popustili v obrambi in tako je gostom uspelo do 20. minute rezultat izenačiti na 14:14. Do premora so bojevniki uspeli zadržati minimalni zaostanek (17:19), kljub dvema skoraj simultanima izključitvama ter še eno pred iztekom prvega polčasa. Na drugi polčas se belo-modri žal niso vrnili dovolj odločno. Gostom so dovolili, da že v prvih dveh minutah drugega dela naredijo delni izid 0:3 (17:22). Rokometaši Dobove so si do 45. minute uspeli priigrati celo vodstvo sedmih zadetkov (24:31), katerega so domači do 54. minute spravili nazaj na le tri gole razlike (32:35). Do konca srečanja žal ni bilo preobrata, tekma se je končala z visokim rezultatom 35:40 v korist rokometašev iz Dobove.

RK Slovenj Gradec 2011 : MRD Dobova 35:40 (17:19)

RK Slovenj Gradec 2011 (Cvetko 12, Pajt 11, Glendza 3)

MRD Dobova (Markišić 8, Lončar 8, Jezernik 8)

IZJAVA TRENERJA RK SLOVENJ GRADEC PO ODIGRANEM 4. KROGU TEKMOVANJA:

Tekma 4. kroga v Slovenj Gradcu pa je imela poleg športnega, tudi dobrodelni pridih. Slovenjgradčani so namreč ves izkupiček od vstopnic namenili fantku Krisu iz Kopra. Kaj so pred tekmo povedali člani RK Slovenj Gradec 2011 si lahko preberete TUKAJ. Po zadnjih izračunih so zanj zbrali 1. 924€, k temu znesku pa so dodatno prispevali tudi člani ekipe iz Dobove, sodniški dvojec, delegat in zapisnikarska miza.

Iz društva Palčica pomagalčica in dobrodelni škratki pa so danes sporočili, da so zbrali potrebno vsoto za Krisa.

V 5. krogu se rokometaši Slovenj Gradca odpravljajo na gostovanje v Škofjo Loko, kjer jih bo pričakala trenutno 6. uvrščena ekipa RD Urbanscape Loka.