Aljaž Skarlovnik je v pospešenem šahu postal državni prvak do 12 let starosti

Državno prvenstvo za mlade v pospešenem šahu, ki je potekalo v soboto, 11. februarja je oznanilo prejemnike prestižnih naslovov letošnjega leta, pokalov in nagrad.

Gostoljuben Čatež ob Savi je bil v središču slovenske šahovske javnosti, mlade šahistke in šahisti so na šahovnicah prikazali zanimive kreacije.

Tekmovanja so se udeležili tudi člani šahovskega kluba Slovenj Gradec in dosegli izjemne rezultata.

Aljaž Skarlovnik je državni prvak do 12 let starosti. Kajetan Vaupot je osvojil 9 mesto, prav tako do 12 let. Hana Krevh je osvojila bronasto medaljo do D14. Zarja Skarlovnik je osvojila 4 mesto D10. Eliza Vaupot je osvojila 6 mesto v D16. Luka Vaupot je osvojil 4 mesto F18.

Čestitke vsem za izjemne nastope.

Število pokalov po klubih:

6 ŽŠK Maribor Poligram; 6 ŠD Ptuj; 4 TAJFUN – ŠK Ljubljana, 4 ŠK Postojna; 3 ŠK Triglav Krško; 2 ŠK Slovenj Gradec; 2 ŠS Tomo Zupan Kranj; 2. ŠK Nova Gorica; 1 ŠK Branik Maribor; 1 Celjski ŠK; 1 ŠD Domžale; 1 ŠK Komenda; 1 ŠD KRKA Novo mesto; 1 ŠK Val – Koper; 1 ŠD Vrhnika

Vir: Šahovski klub Slovenj Gradec in Šahovska zveza Slovenije