VIDEO: Telica na cesti
Več videovsebin

Telica na cesti
Kot udeleženci v prometu moramo biti vedno previdni, upoštevati cestno-prometne predpise in spremljati dogajanje na vozišču, da lahko v primeru nepredvidenih situacij primerno odreagiramo. Tako je bilo tudi v četrtek, 24. aprila 2025, ko so nas bralci opozorili, da se na cestišču na relaciji Dravograd – Gortina nahaja neobičajna udeleženka v prometu.
Telica je že tisto jutri pobegnila od doma na Muti in se odpravila na potep proti Svetemu Boštjanu, so nas obvestili bralci. Da nima dovoljenja za udeležbo v cestnem prometu, verjetno ni vedela, so pa jo o tem ”obvestile” pristojne službe, ki so se v Sv. Boštjan odpravile na intervencijo in reševanje živali. Da bi jo karseda hitro in predvsem varno spravili iz območja cestišča, so jo poskusili uspavati z uspavalno puščico, a se je telica še nekoliko bolj vznemirila in pobegnila proti brežini reke Drave.
Uspavalo očitno ni bilo kos adrenalinu, saj je telica pogumno skočila v vodo in preplavala strugo reke Drave in se na drugi strani varno rešila na brežino. Reševalna akcija se je nato nadaljevala na drugi strani, na Svetem Danijelu, kjer pa je lastnikom s pomočjo sosedov uspelo žival varno ustaviti in rešiti, ter odpeljati proti domu.
Tako je telica po pestrem dnevu na terenu že včeraj prispela varno nazaj domov. Na srečo vseh udeležencev je imela včerajšnja zgodba pobega srečen konec.