Odlična uvrstitev učenca iz Druge OŠ Slovenj Gradec na državnem šahovskem turnirju

V Ljubljani je potekalo finale osnovnošolcev v šahu. Tekmovanja, ki je potekalo v štirih starostnih skupinah od 12 do 15 let za dekleta in fante, se je udeležilo okrog dvesto nastopajočih.

V skupini fantov do 12 let je bil Kajetan Vaupot iz Druga OŠ Slovenj Gradec velik favorit in je to vlogo prepričljivo opravil. Vse svoje nasprotnike je premagal z lahkoto in tako osvojil 1. mesto v skupini dečkov do 12. let.

Osnovnošolsko državno prvenstvo je tako zaključeno, nastopilo je 186 učenk in učencev, ki so se pomerili v devetih krogih pospešenega šaha.

V hudi konkurenci so predvsem nabirali izkušnje in se ostrili za naslednja tekmovanja. Najboljši pa so stopili na stopničke.

Vir: Šahovska zveza Slovenije.