Odličen tekmovalni vikend za koroške judoiste (FOTO)

Minuli vikend so se koroški judoisti udeležili kar dveh različnih tekmovanj in sicer v Hočah ter v Goygolu, Azerbajdžan.

Ta vikend je kadetinja JK Acron Slovenj Gradec, Jevgenija Gajić nastopila na evropskem kadetskem pokalu v  Goygolu, Azerbajdžan, kjer je tekmovalo 268 judoistov in judoistk iz 18 držav in dveh kontinentov.🥋

V kategoriji do 57 kg je bila Jevgenija v prvem krogu prosta, v drugem pa se je pomirila z zmagovalko dvoboja med predstavnico Turčije in Gruzije. V repasažnih dvobojih je Jevgenija najprej premagala predstavnico Kirgizistana, nato pa izgubila proti Izraelki in s tem tekmovanje zaključila na 7. mestu.

Na tekmovanju sta nastopila še dva slovenska predstavnika in sicer Gal Blažič in Dmitry Chaynikov.

Mednarodni turnir Apolon Open

Minuli vikend je v Hočah potekal močan in številčen mednarodni turnir Apolon Open na katerem je v dveh dneh nastopilo preko 1200 judoistov in judoistk iz 129 klubov in 19 držav. Za medalje se je v soboto borilo 9 predstavnikov JK Acron Slovenj Gradec v dveh starostnih skupinah.

Rezultati v starostni kategoriji do 14 let:

• 1. mesto Roman Hontiuk
  • 3. mesto Vita Gašper
  • 9. mesto Gal Gril in Viktor Kravcar

Nastopila sta še Nadiia Statsenko in Jan Gaberšek.

Rezultati v starostni kategoriji do 12 let:

• 3. mesto Makar Hontiuk
  • 7. mesto Tilen Zdovc

Nastopil je še Luka Gošnak.

Drugi tekmovalni dan v Hočah na mednarodnem turnirju Apolon Open je nastopilo 5 kadetov JK Acron Slovenj Gradec, ki pa v močni konkurenci žal niso osvojili kakšnega odličja.