Alkohol že v majhnih količinah vpliva na spremembo reakcijskih sposobnosti voznikov, kar lahko vodi do večjega tveganja za nastanek prometnih nezgod in poškodb, na svoji spletni strani opozarja NIJZ.
“V sodobni družbi, tudi v Sloveniji, škodljiva raba alkohola predstavlja velik javnozdravstveni in družbeni problem, ki vpliva na različne dejavnike, med drugim prispeva k slabši varnosti v prometu, “ so še zapisali.
Posebej ranljiva skupina so otroci, ki so kot udeleženci v prometu nepredvidljivi in zato še bolj izpostavljeni nevarnostim sodobnega prometa.
Ciljna skupina projekta so učenci prve triade, starejša skupina predšolskih otrok, pedagoški delavci, starši in stari starši ter splošna javnost. Zbrane izdelke otrok bodo potem na uličnih akcijah, ki se bodo odvile v času martinovega 11. novembra, v sodelovanju s policijo razdelili med ustavljene voznike.
Otroci sodelujejo tako, da izdelajo likovni izdelek na temo varnega prometa: medalje iz tršega papirja ali kartona, obrisana otroška roka s pozitivnim sporočilom za voznike ali kartica z risbico. Pomembno je, da so izdelki priročne velikosti in da vsebujejo spodbudna sporočila voznikom.
Vir: STA