Mladinci Odbojkarskega kluba Fužinar do velikega uspeha in uvrstitve v finale

Mladinska ekipa Odbojkarskega kluba (OK) Fužinar Sij Metal Ravne v letošnji sezoni odlično nastopa v državnem prvenstvu. V 1. mladinski ligi je končala na 3. mestu, minulo nedeljo pa se je za našo ekipo pričela končnica, v Šempetru je bil odigran polfinalni turnir.

Na polfinalnem turnirju v Šempetru so se za dve finalni vstopnici potegovale ekipe SIP Šempetra, Calcit Volleya, Salonita Anhovo in ekipa OK Fužinar. V prvi tekmi turnirja so naši odbojkarji morali priznati premoč domačinom z 2:1 (22,-19,11), saj niso prikazali svoje najboljše igre. V drugi tekmi je Calcit premagal Salonit, tako da sta se za prvo mesto in prvo vstopnico pomerili ekipi Calcita in Šempetra, z 2:0 pa so bili boljši igralci Calcit Volleya. Naši fantje so drugo tekmo odigrali proti Salonitu Anhovo, ki so jo po dobri igri dobili z 2:0 (24,18).

V zadnji tekmi turnirja so se znova pomerili z domačo ekipo Šempetra, tekma je odločala o drugem potniku v finale iz te polfinalne skupine. Tekmo so mladinci Fužinarja odlično odprli, saj so v prvem nizu bili boljši s 25:16. Domači igralci se niso predajali in so se na krilih glasnih navijačev vrnili v tekmo po dobljenem drugem nizu s 25:19. Odlično igro so domači nadaljevali tudi v tretjem delu igre, saj so povedli kar z 8:2. A jeklena volja ekipe OK Fužinar pripomogla k popolnemu preobratu, saj so hitro znižali zaostanek, izenačili in v končnico vstopili tudi z manjšo prednostjo, ki so jo zadržali do konca ter s 15:12 dobili odločilni niz na turnirju. Z zmago so osvojili 2. mesto na turnirju in s tem uvrstitev na finalni turnir najboljših štirih ekip.

Za OK Fužinar Sij Metal so nastopili: Ranc 53 točk, Drevenšek 19, Križanič 16, Navodnik 12, Verhnjak 11, Kokol 3, Mesner 3, Dobrodel, Jamnik, Zmagaj in Hribernik (L). Ekipo sta vodila trener Mitja Jež in pomočnik trenerja Blaž Libnik.

Drugi polfinalni turnir je bil odigran v Mariboru, na finale sta se uvrstili ekipi Merkur Maribor in Črnuče ACH. Polfinalni pari so Calcit Volley – Črnuče ACH in Merkur Maribor – Fužinar Sij Metal Ravne. Finalni turnir bo odigran v Kamniku v nedeljo, 2. aprila.

Čestitke ekipi in veliko uspeha v borbah za medalje!

Vir: ravne.si