Koroški judoisti osvojili kar pet naslovov državnih veteranskih prvakov. Odlični tudi mladi

Minuli konec tedna sta v Ljubljani potekali kar dve tekmovanji, na katerih so se koroški judoisti odlično uvrstili. Eno je bilo državno veteransko prvenstvo, kjer je sodelovalo 17 klubov iz 2 držav ter mednarodni turnir Pokal Bežigrada.

Minuli konec tedna je v Ljubljani potekalo državno veteransko prvenstvo, kjer je sodelovalo 17 klubov iz 2 držav. Tekmovanja se je udeležilo 7 veteranov iz JK Acron Slovenj Gradec in JK Ravne na Koroškem, prav vsi so osvojili medalje od tega kar 5 zlatih.

Naslov državnega prvaka so osvojili:

• Simon Kavnik
  • Gorazd Pandel
  • Martin Novak
  • Bojan Peruš
  • Zlatko Rizvič

Državni podprvak je tako postal Avgust Vulc, Boris Apačnik pa je osvojil 3. mesto.

V nedeljo je v Ljubljani potekal mednarodni turnir Pokal Bežigrada na katerem je sodelovalo 570 judoistov in judoistk iz 60 klubov in 6 držav. Korošci smo nastopili kar z 4 klubi in sicer JK Acron Slovenj Gradec, JK Ravne na Koroškem, JK Dravograd in JK Muta in imeli kar 45 predstavnikov v treh različnih starostnih skupinah, pri mlajših dečkih in deklicah, starejših dečkih in deklicah ter mlajših kadetih in kadetinjah.

Osvojili so 14 odličij od tega 4 zlate, 5 srebrnih in 5 bronastih.

Čestitke vsem za odlično borbenost in osvojena odličja.

Vir: Judo Koroška