Judo: mladi Korošci uspešni na državnem tekmovanju v Kopru

Judo klub Arcon Slovenj Gradec je z osvojenimi štirimi naslovi državnega prvaka, dvema srebrnima in dvema bronastima medaljama postal najuspešnejši klub mladinskega državnega prvenstva 2019 v Sloveniji.

V nedeljo, 2. marca je v dvorani Bonifika v Kopru potekalo letošnje državno prvenstvo mladincev in mladink v judu ter pasovno državno prvenstvo. Organizirala sta ga Judo zveza Slovenije in Judo klub 15. maj Marezige. Tekmovanja se je udeležilo 129 tekmovalcev in tekmovalk v 226 borbah.

Predstavnica Judo kluba Ravne na Koroškem je osvojila bronasto medaljo, predstavniki Judo kluba Acron Slovenj Gradec pa so skupaj osvojili kar štiri naslove državnih prvakov, dve srebrni in dve bronasti medalji in tako postal najuspešnejši klub na prvenstvu.

Državni prvaki so postali Urška Bernard (do 48 kg), Nuša Perovnik (do 52 kg), Zala Pečoler (do 70 kg) in Rok Pogorevc (do 100 kg). Srebrne medalje sta prejeli Tina Kovač (do 57 kg) in Tamara Kovač (do 78 kg). Prejemniki bronastih medalj pa so Nace Herkovič (do 66 kg), Andrej Yankovskyy (do 100 kg) in Lara Svetec (do 57 kg).

Žan Boženk je osvojil 5. mesto, Jurij Damijan si je priboril 7. mesto, Andraž Kac pa je z eno zmago in enim porazom ostal brez uvrstitve.
Na pasovnem državnem prvenstvu je do medalje uspelo priti le Tini Kovač, ki je osvojila 2. mesto v kategoriji modrih pasov do 57 kg. Avgust Vulc je osvojil 4. mesto, 5. mesto pa je zasedel Nace Pečnik.