Razstava “ECC016: Pogledi mladih ustvarjalcev na multikulturni jutri” v Galeriji raum AU

Galerija raum AU v Slovenj Gradcu do konca aprila gosti razstavo “ECC016: Pogledi mladih ustvarjalcev na multikulturni jutri”, ki vabi k razmisleku o globalnih izzivih, s katerimi se soočamo v sodobnem svetu, in o tem, kako umetnost lahko postane most med različnimi kulturami. 
Razstava, ki je rezultat mednarodnega projekta European Creative Camp (ECC), ponuja priložnost za ogled del, nastalih v sodelovanju mladih umetnikov iz šestih evropskih držav in mladih beguncev iz Sirije ter Afganistana. Ta sodelovalni proces je bil osredotočen na soustvarjanje umetniških vizij prihodnosti, ki odražajo tako osebne zgodbe kot širše globalne teme.

Umetniški ustvarjalci, med katerimi so Adam Szeszak, Dorotea Pospihalj, Katja Felle, Meta Cunder, Subhi Alfahl, Tamas Karadi, Tina Kralj, Hanna Eichenhofer, Blanka Teleki, Iris Dregnat in Nina Escobar Castillo, so skozi svoje ustvarjanje odprli pomemben dialog o vključevanju, strpnosti in iskanju skupnih poti v svetu, ki postaja vse bolj povezan, vendar tudi vse bolj raznolik. Njihova dela niso zgolj estetski prikazi, temveč nosijo globoko sporočilo o tem, kako umetnost lahko postane orodje za razumevanje in sprejemanje različnosti.

Ustvarjalni proces, ki je potekal leta 2016 v Nemčiji, je omogočil intenzivno izmenjavo idej med udeleženci, pri čemer so imeli priložnost raziskovati globalne izzive, kot so migracije, integracija in medkulturni dialog. Mladi umetniki so skozi svojo ustvarjalnost izražali poglede na prihodnost, ki temelji na povezovanju in sožitju, kar še posebej izstopa v času hitrih sprememb in povečane nepredvidljivosti.

Razstava v Galeriji raum AU je torej več kot le priložnost za ogled umetniških del. Ponuja prostor za razmislek o tem, kako lahko umetnost prispeva k gradnji bolj vključujočega, povezanega in trajnostnega sveta. S svojo širšo družbeno dimenzijo razstava spodbuja obiskovalce k razmišljanju o tem, kako soustvarjati prihodnost, v kateri bodo različne kulture in identitete uspešno soobstajale in se medsebojno obogatevale.

Obiskovalci si lahko razstavo ogledate vsak delovnik od 10. do 17. ure ter ob sobotah in nedeljah od 12. do 17. ure. Vstop je prost, za ogled izven ur pa se je mogoče dogovoriti (040 355 381). Razstava je odlična priložnost za vse, ki želite spoznati ustvarjalne poglede na multikulturnost ter raziskati, kako lahko umetnost postane pomemben dejavnik pri razumevanju in sprejemanju drugačnosti v naši družbi.