ŽNK Slovenj Gradec poražen proti Jevnici

Na velikonočni ponedeljek sta na sporedu dve tekmi v prvi slovenski ženski nogometni ligi - SŽNL. V Novem mestu sta se na zaostali in zaradi snega prestavljeni tekmi pomerila domača ŽNK Krka in ŽNK Teleing Pomurje, medtem ko na tekmi 13. kroga pri Jevnici gostuje ŽNK Slovenj Gradec.

Nogometašice Jevnice po 11.krogih zasedajo 4. mesto, osvojile so 13 točk, Slovenjgradčanke so prejšnji konec tedna osvojile prvo točko, ko do v Dravogradu remizirale proti Novomeščankam (1:1).

Slovenjgradačanke so v Domžale, kjer je bila odigrana tekma pripotovale brez prve vratarke Markovičeve, v vratih jo je zamenjala kapetanka Eva Mirtič , poleg nej so nastopile še Ješovnik, Poberžnik, Čagran, Pušnik, Kašnik, Goričan, Syla, Merkač, Golob in Praksavec, na klopi je bila Lužnikova.

Nogometašice Jevnice so upravičile vlogo favoritinj in visoko zmagale 5:0, do polčasa so vodile 3:0.
Slovenjgradačanke so tekmo končale z igralko manj, v 83.minuti je rdeči karton dobila Nina Poberžnik.

RK: Poberžnik 85., /Slovenj Gradec

Naslednjo tekmo bodo igralke ŽNK Slovenj Gradec igrale 14.aprila, ko se bodo doma pomerile z igralkami Maribora.

Napisal: Bojan Gros