Včerajšnje deseto državno veteransko prvenstvo v badmintonu je prineslo kar devet medalj

V soboto, 11. februarja je v Ljubljani potekalo 10. državno veteransko prvenstvo v badmintonu. Koroški veterani so še enkrat več pokazali in dokazali, da se na Koroškem igra zelo kvaliteten rekreativni in veteranski badminton. V dvorani Dolgi most so kar leteli po igrišču in vsa sedmerica je prišla do medalj – skupaj so osvojili kar devet medalj, od tega dosegli kar štiri državne naslove!

Koroško so na tem prvenstvu predstavljali Janko Šteharnik, Rok Pečnik, Danijela Mori Laznik (vsi BK Karizma), Andreja Preložnik, Matjaž Gašper, Klavdija Blažek (vsi ŠD Sele-Vrhe) in Jurij Rudolf (BK Branik), ki je pred leti na koroških rekreativnih turnirjih nastopal za BK Karizma.

Radeljčanka Andreja Preložnik je postala kar trikratna državna veteranska prvakinja. V posamični konkurenci +45 je v finalu ugnala Ljubljančanko Ireno Avsenik (21:14, 21:18), v ženskih dvojicah +45 sta s soigralko Dravograjčanko Danijelo Mori Laznik osvojili prav tako zlato medaljo, še eno zlato je Andreja osvojila v mešanih dvojicah +55 s soigralcem Jankom Šteharnikom.

V posamični konkurenci +40 je Jurij Rudolf iz Podvelke postal državni veteranski prvak, ko je v finalu premagal Mitjo Bajželja (BK Ljubljana) po treh setih 21:10, 19:21 in 21:5. V kategoriji +55 je srebrno medaljo osvojil Dravograjčan Janko Šteharnik, ki je v finalu le moral priznati premoč od Aleša Arnška iz Ljubljane (21:17, 10:21, 5:21). Bronasto medaljo v tej kategoriji je osvojil Slovenjgradčan Matjaž Gašper.

Dve medalji je osvojila tudi Slovenjgradčanka Klavdija Blažek, ki je osvojila srebrno medaljo v mešanih dvojicah +45 s soigralcem Aljošo Rovanom iz Brežic. V ženskih dvojicah +40 sta s soigralko Minko Ivančič (BK Medvode) osvojili tretje mesto. Bronasto medaljo sta osvojila tudi Rok Pečnik in Danijela Mori Laznik v mešanih dvojicah +55.

Vsem koroškim veteranom iskrene čestitke za ta izjemen dosežek in osvojene medalje.

Vir: akademija-karizma.si