V Teku na Šmarno goro sta slavila tudi Ana Vita in Žiga

Na 44.izvedbi največjega mednarodnega gorskega teka v Sloveniji sta zmagala Italijan Isacco Costa in po petkovem Rekordu znova z dvojno šmarnogorsko krono finska tekačica Susanna Saapunki.

44. Tek na Šmarno goro je potekal v organizaciji Tekaškega kluba Šmarnogorske naveze iz Ljubljane.

Žiga in Ana Vita Verneker, člana Koroškega atletskega kluba sta se v soboto, 7. oktobra 2023, udeležila 44. Teka na Šmarno goro.

V kategoriji mladincev je 5 km razdalja štela tudi za državno prvenstvo v gorskih tekih “gor“. Žiga je tekel odlično in nekoliko zaostal le za uveljavljenim gorskim tekačem Majem Pritržnikom, ter tako postal državni podprvak.

V kategoriji starejših deklic je na 2,5 kilometrski progi Ana Vita pričakovano slavila zmago.

Obema iskrene čestitke.

Tek na Šmarno goro – z uvrstitvijo v tekmovalni koledar mednarodne zveze za gorske teke konec devetdesetih je Tek pridobil trdno oporo za mednarodno uveljavitev, ki je dosegla prvi vrhunec ob četrtstoletnem jubileju leta 2004 s finalom WMRA Grand Prixa in dodelitvijo prestižnega statusa “IAAF permit”.
Vsa nadaljnja leta Tek ostaja del železnega repertoarja mednarodne gorsko-tekaške zveze.

Vir: Koroški atletski klub