V Podgorici Vid Kavnik osvojil zlato (FOTO)

V Podgorici, kjer je potekal evropski mladinski pokal v judu, so člani Judo kluba Acron Slovenj Gradec pustili izjemen pečat, sodelujoč v močni konkurenci 207 judoistov in judoistk iz 26 držav.

Ta vikend je v Podgorici potekal evropski mladinski pokal, kjer je sodelovalo 207 judoistov in judoistk iz 26 držav. Slovensko reprezentanco so zastopali štirje člani JK Acron Slovenj Gradec.

Vid Kavnik je v svoji kategoriji do 100 kg zablestel s prepričljivimi borbami in se povzpel na najvišjo stopničko, osvojil je 1. mesto ter Judo klubu Acron Slovenj Gradec prislužil zlato medaljo.

Jevgenija Gajić je po odličnem začetku in po dveh zmagah se prebila v finale, kjer je osvojila odlično 2. mesto. Maj Kavnik se je v kategoriji do 81 kg boril z odličnimi tekmeci, z dvema zmagama in dvema porazoma pa je končal na 7. mestu. Ožbej Razgoršek se je prav tako boril v konkurenci, vendar ni uspel priti do napredovanja v nadaljnje dvoboje.

Koroški judoisti so s svojimi uspehi osvojili pomembne točke v kvalifikacijah za nastop na evropskem prvenstvu. Tekmovanje je prav tako prineslo dragocene izkušnje, ki bodo koristile v nadaljnji športni poti.

Čestitke vsem športnikom, trenerju Ruslanu Yankovskemu ter Judo klubu Ivo Reya.

Posebne čestitke tudi Tari Janić za osvojeno 1. mesto in trenerju Goranu Janiću. Zahvala gre tudi vsem sponzorjem, donatorjem in podpornikom koroškega juda za neprecenljivo podporo na tem tekmovanju.

Vir: JK Acron Slovenj Gradec