Ustanovljena Koroška košarkarska mreža, poletje v znamenju razvoja košarke 3×3

Na ustanovnem zboru članov, ki je potekal v Dravogradu, je bila uradno ustanovljena Zveza Koroška košarkarska mreža (KKM). Novo regionalno stičišče so ustanovili Košarkarski klub Dravograd, Športno društvo Soperga Slovenj Gradec in Košarkarska šola Jezerniki Prevalje.

I.H.
Posodobljeno: 21. maj 2026, 09:22
Deli:
Ustanovljena Koroška košarkarska mreža, poletje v znamenju razvoja košarke 3×3
Foto: KKM

Namen zveze je povezovanje košarkarskih organizacij na območju Koroške, razvoj kakovostnega dela z mladimi, krepitev pogojev za trenerje in športne delavce ter dolgoročno ustvarjanje enotnega in močnega regionalnega košarkarskega prostora.

Poseben poudarek delovanja Koroške košarkarske mreže bo namenjen razvoju moške in ženske košarke, tako v košarki 5 na 5 kot tudi v košarki 3×3. Ustanovitelji poudarjajo, da želijo ustvariti vključujoče in razvojno naravnano okolje za vse generacije športnikov in športnic, ne glede na spol ali obliko košarkarske igre.

Zveza bo spodbujala sodelovanje med klubi, šolami, občinami, športnimi zavodi in gospodarstvom ter si prizadevala za boljšo dostopnost košarke v vseh koroških občinah. Pomemben del delovanja bodo skupni projekti, organizacija turnirjev, strokovna izobraževanja, razvoj mladih igralcev in igralk ter promocija zdravega življenjskega sloga skozi šport.

Vizija zveze temelji na povezovanju, izmenjavi znanja in skupnem nastopu pri razvoju regionalne košarke. KKM želi postati pomemben povezovalni člen med športnimi organizacijami in širšo skupnostjo ter prispevati k dolgoročnemu razvoju košarke na Koroškem.

»Ustanovitev Koroške košarkarske mreže pomeni pomemben korak naprej za prihodnost športa v naši regiji, zlasti na področju dela z mladimi. Naša osrednja zaveza je ustvariti spodbudno in vključujoče okolje, v katerem bo lahko vsak otrok razvijal svoj košarkarski potencial, bodisi v klasični igri ali v košarki 3×3. Pri tem namenjamo enakopraven poudarek in posebno skrb razvoju tako dekliške kot fantovske košarke, saj želimo vsem zagotoviti enake možnosti za napredek. S povezovanjem klubov, šol in lokalnih skupnosti bomo šport približali najmlajšim ter jim zagotovili kakovostne pogoje za zdrav osebnostni in gibalni razvoj. Verjamem, da bomo s skupnimi močmi zgradili močno regionalno bazo, ki bo koroškim dekletom in fantom prinesla obilo športnega veselja ter dolgoročni napredek,« je ob ustanovitvi zveze povedal Ožbej Pori, predsednik Koroške košarkarske mreže.

Kot enega osrednjih projektov letošnjega poletja je KKM predstavila tudi močan nastop koroških ekip v državnem prvenstvu v košarki 3×3. Koroška bo tudi letos prisotna v več starostnih kategorijah državnega prvenstva, pod okriljem Koroške košarkarske mreže in partnerskih društev pa bo na turnirjih po Sloveniji in v tujini nastopilo več domačih igralcev.

V članski konkurenci bosta nastopali ekipi 3×3 Fridro Koroška in 3×3 Weclean Koroška, slednja pa bo poleg članske konkurence igrala tudi v kategoriji U21. Jedro ekipe 3×3 Fridro Koroška sestavljajo Jakob Strel, Jure Ličen, Adrian Hirschmann, Milorad Sedlarević, Marko Vranjković in Stojan Ðekanović.

Gre za zasedbo, ki je dvakrat zapored osvojila naslov državnega prvaka v ulični košarki in je tudi aktualni državni prvak. Igralci sodijo med najboljše slovenske 3×3 košarkarje, pomembno vlogo pa bodo imeli tudi pri promociji in nadaljnjem razvoju košarke 3×3 na Koroškem.

Nosilna članska ekipa bo poleg državnega prvenstva nastopala tudi na številnih mednarodnih turnirjih, med drugim na turnirjih serije Pro Tour ter World Tour. Prvi turnirji ekipe sledijo že ta konec tedna, ko bo članska zasedba nastopila na Pro Tour turnirju v Trogirju na Hrvaškem, mlajše starostne kategorije pa čakajo prvi turnirji državnega prvenstva na Kongresnem trgu v Ljubljani.

Igralec ekipe 3×3 Fridro Koroška Jakob Strel je ob predstavitvi poletnih aktivnosti povedal: »Veseli in ponosni smo, da postajamo del nove zgodbe Koroške košarkarske mreže. Po predstavitvi projekta smo hitro našli skupni jezik in se dogovorili za sodelovanje. Za nas to predstavlja korak naprej ter nam omogoča nastope na domačih in mednarodnih turnirjih. Celoten projekt bomo podprli tudi s pomočjo pri delu z mlajšimi selekcijami ter z deljenjem svojih izkušenj. Zahvalil bi se vsem sodelujočim za dobro opravljeno delo, saj verjamemo, da je to prava pot za razvoj koroške košarke in športa nasploh.«

Koroška bo svoje predstavnike imela tudi v mlajših starostnih kategorijah:

  • U21 – 3×3 Weclean Koroška
  • U18A – 3×3 Top-Kop Koroška
  • U18B – 3×3 Ulbrich Koroška
  • U15 – 3×3 Fridro Koroška
Lokalno srce. Regionalna moč.

V KKM poudarjajo, da želi Koroška postati eno pomembnejših okolij razvoja košarke 3×3 v Sloveniji. Gre za hitro rastočo olimpijsko disciplino, ki iz leta v leto pridobiva na priljubljenosti, koroške ekipe pa bodo skozi poletje nastopale na turnirjih po celotni Sloveniji in v tujini.

Koroška košarkarska mreža bo v prihodnje odprta tudi za vključevanje drugih košarkarskih društev in partnerjev iz regije, ki želijo soustvarjati razvoj košarke na Koroškem.

Opozorilo: Po 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti. Komentarji z žaljivimi, rasističnimi, diskriminatornimi ali nezakonitimi vsebinami bodo odstranjeni. Pravila komentiranja →

Nalagam komentarje...
Kategorije: Šport
Ključne besede: košarka povezovanje zdrav življenjski slog zveza kkm koroška košarkarska mreža košarka 3x3 košarka 5x5

Več iz kraja Slovenj Gradec

Več iz kategorije Šport