Toni Mulec, zmagovalec za štiri ure, končal na osmem mestu devete etape

Slovenski motorist Toni Mulec je 9. etapo relija Dakar od Rijada do Harada končal na visokem osmem mestu. Za zmagovalcem Argentincem Lucianom Benavidesom je zaostal 8:46 minute. Po prvih rezultatih je bil celo šesti, a je po ponovnem pregledu kazni tekmecev zdrsnil dve mesti. Drugi slovenski predstavnik Simon Marčič je etapo končal na 42. mestu.

Etapa od Rijada do Harada je postregla z doslej najboljšim slovenskim izidom na Dakarju 2023 in enim najboljših posamičnih izidov etap v zgodovini slovenskih nastopov na najtežjem reliju na svetu.

Tone Mulec je na družbenem omrežju Facebooka zapisal: “Všeč mi je, da sem v teh tehničnih delih, v wadijih, vse ujel. Tam sem bil zagotovo najhitrejši od vseh. Teh tehničnih delov, kjer lahko naredim razliko, je zame vedno premalo. Fantov sem se na ravnem poskusil držati, kolikor je šlo, dvakrat več delal na motorju, celo na nekaterih delih odprl plin čisto do konca, a več ni šlo,”

»Se mi je pa danes nasmehnila tudi sreča na kontrolni točki, ki je povzročila pravi kaos. Takoj sem videl, da se tekmovalci vozijo levo, desno in nazaj, zato sem to izkoristil. Mirno sem izračunal, kje je točka, jo potrdil in jim ušel. Seveda v cilju ponavadi ne gledam rezultatov, a danes me je novica dosegla, takoj ko sem se ustavil. Zelo sem vesel rezultata, a zaradi njega nisem naspidiran. Bolj se obremenjujem s tem, kaj bo jutri.« je za svojo ekipo dogajanje na etapi pojasnil Mulec, še preden so mu odvzeli dve mesti.

»Jutri se reli torej premika v Prazno četrt, v mivko, ki jo imam rad, a se istočasno zavedam vseh njenih pasti. Prihajajo odločilni in najbolj nevarni deli dirke, zato je ključno, da ohranim trezno glavo in mirno kri. Velika hvala in lep pozdrav vsem, ki mislite name,« je pojasnil Mulec, saj bo njegova budilka zvonila že ob dveh zjutraj.

Mulec, sicer debitant na Dakarju, je pridobil eno mesto in je 26., za Howesom pa zaostaja štiri ure, 18 minut in 33 sekund.

Vir: FB Toni Mulec in STA