Tina Maze svetovna prvakinja v smuku

Tina Maze je za 2 stotinki sekunde prehitela vodilno Anno Fenninger in postala svetovna prvakinja 43. svetovnega prvenstva v smuku. Po superveleslalomu, kjer je prejela srebrno medaljo, je dokazala, da je res v odlični formi.

Na progi Raptor v Beaver Creeku, ki jo Tina pozna do natankosti, se je podala pred Lindsey Vonn, ko je v vodstvu bila Anna Fenninger. Črnjanka je odlično odpeljala težko progo in vodilno prehitela za dve stotinki sekunde.

Lindsay Vonn, ki je vozila za Črnjanko, je za 1:05 sek zaostala za vodilno Tino in končala na petem mestu.

Prvo mesto na 43. svetovnem prvenstvu v smuku je torej zasedla Tina Maze, drugo Anna Fenninger in tretjo Lara Gut.

Tina Maze je za RTV Slovenija povedala, da je danes bilo drugače smučati, saj je bila podlaga bistveno bolj trda in je bilo težje smučati. “Sem poskušala iti dol, kar se je pač dalo hitro in mislim, da… super no“, je še povedala svetovna prvakinja v smuku.