Slovenske odbojkarice korak bližje Zlati evropski ligi, v Mislinji so premagale Romunke s 3:1

Slovenske odbojkarice so tudi danes v Centru za zdravje in šport Mislinja pokazale odlično igro in zmagale.

Danes, 25. 6. 2019, so slovenske odbojkarice na prvi tekmi finala Evropske srebrne lige premagale Romunijo. V Mislinji so slavile s 3:1 v nizih. Povratno srečanje bo v Alexandrii, kamor se bodo slovenske odbojkarice odpravile v noči iz srede na četrtek, kjer jih v četrtek, ob 16. uri, čaka povratni obračun. Za napredovanje v Zlato evropsko ligo potrebujejo dva osvojena niza.

Naj spomnimo, da so slovenske odbojkarice skupinski del tekmovanja zaključile s petimi zmagami in enim porazom ter se kot prvouvrščena ekipa skupine B, v kateri so nastopale še Estonija, Grčija in Portugalska, uvrstile v veliki finale. Enak izkupiček so v skupini A, na tekmah proti Izraelu, Gruziji in Cipru, iztržile Romunke, ki so se danes v Mislinji pomirile s Slovenkami in izgubile.

V prvem nizu so se zmage s 25:19 veselile Slovenke, v drugem nizu so bile za tri točke boljše Romunke, ki so slavile z rezultatom 25:22, tretji niz so zopet dobile Slovenke, z rezultatom 25:21, zadnji četri niz pa so Izbranke Alessandra Chiappinija osvojile z rezultatom 25:22.

💙💚 Slovenske odbojkarice so veliki finale Srebrne evropske lige proti Romuniji začele z izjemno zmago s 3:1! Čestitke našim dekletom in hvala navijačem! 💚💙#EuroLeagueW #sLOVEvolley 🇸🇮🏐💪@elesslovenia

Objavil/a Odbojkarska zveza Slovenije – Volleyball Federation of Slovenia dne Torek, 25. junij 2019

Zelo sem vesel in zadovoljen s tem, kar je ekipa danes naredila. Bila je zelo težka tekma, Romunija je dobra ekipa, ki je bila sposobna med tekmo spremeniti nekatere stvari, zelo dobro so tudi servirali. Ampak kljub temu smo uspeli ostati v igri. Zelo sem zadovoljen z odnosom deklet in sem ponosen nanje. Vesel sem tudi zmage, zelo pomembno je bilo zmagati s 3:1. A tudi v Romunijo moramo iti z mislijo, da moramo zmagati še enkrat, da osvojimo to, kar si zelo, zelo želimo. Vemo, da nam ne bo lahko, a zdaj smo spoznali Romunijo, lahko se bomo še bolje pripravili. Ne smemo jim ničesar pokloniti, saj vedno, ko igramo nekoliko slabše, one dvignejo raven igre in s tem veliko tvegamo. Biti moramo previdni in poskrbeti, da bo individualna kakovost na naši strani,”je po tekmi povedal Alessandro Chiappini, selektor Slovenije

Slovenija: Mori 3, Grudina 11, Vovk 11, Janežič, Blažič, Zdovc Sporer, Mikl, Zatkovič 1, Ščuka 16, Sobočan 1, Pogačar, Eržen 17, Planinšec 8, Jerala. Selektor: Alessandro Chiappini.

Romunija: Buterez 3, Balintoni 6, Rus 16, Albu, Iancu 13, Budai-Ungureanu 13, Trica, Tucmeanu, Miclaus, Pirv 12, Roman 2, Ciucu, Ciocian 1, Alupei 6, Selektor: Luciano Pedulla.

Eva Mori, reprezentantka Slovenije: »Za nami je zelo težka tekma in zelo vesela sem, da je zmaga ostala doma. V gosteh nas namreč čaka težko delo, vidimo, da je Romunija zelo dobra ekipa in sem vesela, da gremo s tako prednostjo v Romunijo.«

Lana Ščuka, reprezentantka Slovenije: »Romunke niso lahek tekmec, prednost je bila že to, da smo igrale doma in težje delo nas čaka v Romunijo. Glede tekme bi pa rekla, da je vsaka od nas prispevala tisti delež, ki ga mora. Tekmo smo odigrale skupaj, kot ekipa.«